В Україні в найближчі місяці подорожчає вартість оцінки нерухомості, - експерт

У зв'язку з тим, що з 1 серпня вступають у силу нові правила оцінки нерухомості, у зв'язку з чим в найближчі місяці зросте вартість оцінки житла. Таку думку сьогодні на прес-конференції щодо оцінки ринку нерухомості у першому півріччі 2013 р. висловив партнер компанії UTG Віталій Бойко, передає кореспондент РБК-Україна.

"Це, звичайно, в більшій мірі стосується вторинного ринку. Але ми вважаємо, що як завжди це відбувається, зрозуміло, що подорожчає вартість оціночних послуг, тому що кількість оцінювачів, які встигнуть отримати сертифікат по оцінці, в перші місяці буде недостатньою для того, щоб закривати всі угоди", - вважає Бойко.

За його словами, збільшення вартості оцінки буде перекладено на плечі покупців.

"Звичайно, що це буде перекладено на плечі покупців житла. Тим не менше, це викличе ріст вартості оцінки, але оскільки ринок достатньо конкурентний, то це в найближчий квартал призведе до того, що достатня кількість оцінювачів отримає необхідні сертифікати і ситуація стабілізується", - вважає Бойко.

Читайте також: ФДМУ очікує, що послуги з оцінки нерухомості в середньому коштуватимуть від 400 до 600 грн

Водночас у Фонді державного майна України (ФДМУ) стверджують, що вартість послуги з оцінки нерухомості навпаки знизиться в півтора рази і в середньому вони коштуватимуть від 400 до 600 грн. Також у відомстві зазначають, що проблем з кількістю оцінювачів нерухомості не буде.