ФДМУ очікує, що послуги з оцінки нерухомості в середньому коштуватимуть від 400 до 600 грн

Фонд державного майна України (ФДМУ) очікує, що послуги з оцінки нерухомості в середньому коштуватимуть від 400 до 600 грн., що у півтора рази нижче ніж сьогодні. Про це повідомляє прес-служба ФДМУ.

Крім того, як стверджують у відомстві, будуть значно скорочені терміни підготовки звіту про оцінку. Послуга буде надаватися від 1 до 3 днів, що в декілька разів швидше ніж сьогодні.

Також у ФДМУ відкидають побоювання громадськості щодо зупинення проведення правочинів з нерухомим майном у зв'язку з відсутністю оцінювачів та суб'єктів оціночної діяльності, які мають право здійснювати оцінку для цілей оподаткування, яка стане необхідною з 1 серпня 2013 р.

Читайте також: Нові правила оцінки нерухомості зупинять у серпні продаж квартир, - експерт

Так, повідомляється, що станом на сьогодні 860 оцінювачів пройшли навчання, з них вже склали кваліфікаційний іспит - 791 оцінювач, до Державного реєстру оцінювачів та суб'єктів оціночної діяльності включено - 181 оцінювача. При цьому до ФДМУ продовжують надходити документи від оцінювачів та суб'єктів оціночної діяльності для включення до Державного реєстру оцінювачів та суб'єктів оціночної діяльності.

Крім того, єдина база даних звітів про оцінку має повну технічну готовність. Усі нотаріуси мають права доступу до єдиної бази даних звітів про оцінку та відповідно мають змогу перевірити дійсність звіту про оцінку.

Під час роботи над нормативно-правовими актами, що регулюють оцінку для цілей оподаткування, ФДМУ також було встановлено вимоги до роботи суб'єктів оціночної діяльності, які здійснюватимуть оцінку для цілей оподаткування, зокрема, автоматизація оцінки майна, забезпечення якості послуг. Вказані та інші вимоги в першу чергу спрямовані на здешевлення послуг з оцінки, повідомляють у відомстві.