Громадські активісти та політичні сили мають утриматися від необдуманого блокування столичних будівництв. Про це заявив експерт Фонду суспільної безпеки Юрій Гаврилечко.
"Насамперед, це стосується об'єктів, які зводяться для вирішення важливих соціальних проблем. Таких як житловий комплекс на вул. Львівська 15 (Київ, Святошинський район), де за замовленням Міністерства оборони будується житло для сімей військовослужбовців", - зазначив він.
"В Києві повно незавершених і незаконних будівництв. І з цією спадщиною попередніх влади доведеться ще довго розбиратися теперішній владі. Але розбиратися з використанням законного інструментарію. Поки ж представники нової влади намагаються робити це "революційними методами", трощачи паркани і ламаючи крани на будмайданчиках. Навіщо це робити, коли ти і є влада - абсолютно незрозуміло", - заявив Гаврилечко.
На його думку, нову конфліктну ситуацію по вул. Львівська, 15, де за інформацією інвесторів, організатором нічних нападів на будмайданчик є депутат Київради від ВО "Свобода" Юрій Левченко, необхідно перевести в конструктивну площину переговорів. Сторонами переговорів повинні виступати і представники київської громади (депутати Київради), представники Міноборони, київської громадськості (яка виступає за збереження лісопаркової зони), приватних інвесторів забудови і компанії-забудовника.
"Основним завданням даних переговорів могла б бути не зупинка будівництва взагалі, а організація жорсткого контролю за виконанням інвестиційного договору, щоб десятки офіцерів змогли отримати квартири в споруджуваному будинку", - упевнений експерт.
"Для забезпечення такого контролю політична партія, що має своїх представників правлячої коаліції у Верховній Раді та серед депутатів Київради, цілком може використовувати як функції відповідних органів законодавчої влади, так і можливості судової системи і органів нагляду. Домогтися виділення декількох десятків квартир і заселення туди сімей офіцерів - це була б переконлива політична перемога "Свободи" в Києві, а от громити паркани і техніку... навіщо тоді владу здобувати було?" - підкреслив Гаврилечко.