За словами нардепа, під контроль повинен потрапити не тільки процес будівництва
Досвід грузинських реформ показав, що відмовлятися від контролю в містобудуванні вкрай небезпечно. Під контроль повинен потрапити не тільки процес будівництва, але і весь цикл життя об'єкта від планування до знесення.
Про це заявив народний депутат, глава парламентського комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко на зустрічі влади з будівельним бізнесом з нагоди Дня будівельника.
Зокрема, представляючи пропозиції щодо змін законодавства в плані подальшої реформи містобудування, голова комітету зазначив, що законодавцями запропоновано змінити підходи до контролю в будівництві.
"Досвід Грузії нас вчить: якщо відмовитися від контролю, можна швидко побудувати за 10 років Батумі. Але ще через 10 років ми будемо мати фантастичні проблеми з експлуатацією новобудов. І для вирішення цієї проблеми потрібні колосальні кошти платників податків", - заявив нардеп.
Клочко також додав, що в планах законодавців новела, якої пропонується ввести кримінальну відповідальність за правопорушення у сфері містобудування, якщо таке порушення заподіяло шкоду здоров'ю людей або майнову шкоду у великому розмірі.
За словами глави комітету, це дуже важливо, оскільки реформа повинна не тільки подолати корупцію, а й принципово підвищити якість і безпеку в будівництві.
Крім того, за його словами, законодавці пропонують не тільки розширення контролю та посилення відповідальності, а й новації, покликані полегшити життя бізнесу: остаточне скасування ліцензування в будівництві і заміна його на сертифікацію виконробів; право обирати страхову систему замість дозвільної; з'являється механізм досудового оскарження.
Нагадаємо, в березні цього року президент і прем'єр-міністр дали старт реформі містобудування. Кабінет міністрів на засіданні 13 березня ухвалила постанови про ліквідацію Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) та створення замість неї окремих органів, між якими будуть розподілені функції ДАБІ.
Зараз у Верховній Раді триває робота над законодавчими змінами, які повинні запустити другий етап реформи.
Як писало РБК-Україна, в липні Офіс простих рішень і результатів Михайла Саакашвілі разом з Конфедерацією будівельників України Льва Парцхаладзе представили своє бачення реформи, яке на думку багатьох експертів суперечить ініціативам президента Володимира Зеленського з реформи містобудування.