Кабінет міністрів України пропонує Верховній Раді України дозволити реєструвати спадщину за реальним місцем знаходження майна, а не за місцем реєстрації померлого.
Кабінет міністрів України пропонує Верховній Раді України дозволити реєструвати спадщину за реальним місцем знаходження майна, а не за місцем реєстрації померлого. Про це йдеться у законопроекті № 5038 "Про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо місця відкриття спадщини", текст якого розміщений на сайті парламенту.
"Законопроект розроблено з метою забезпечення реалізації прав громадян, у тому числі тих, які проживають на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополя Російською Федерацією, зоні антитерористичної операції (АТО) або переселилися з зазначених територій щодо реалізації їх майнових та немайнових прав, зокрема стосовно оформлення спадкових прав", - йдеться у пояснювальній записці до документу.
Так, законопроект пропонує внести зміни до статті 1221 Цивільного кодексу України, згідно з яким місцем відкриття спадщини є місце подання першої заяви, що свідчить про волевиявлення щодо спадкового майна, спадкоємців, виконавців заповіту, осіб, заінтересованих в охороні цього майна, або вимоги кредиторів.
"На підставі отриманої першої заяви нотаріусом заводиться спадкова справа, яка підлягає державній реєстрації у Спадковому реєстрі в порядку, затвердженому Кабінетом міністрів України", - йдеться в законопроекті.
Також пропонується внести доповнення до статті 1277 ЦК, згідно з якими спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцезнаходженням нерухомого майна, а за відсутності нерухомого майна - місцезнаходженням основної частини рухомого майна.
Нагадаємо, як повідомив раніше міністр Кабінету міністрів України Остап Семерак, з прийняттям цього законопроекту спадок можна буде зареєструвати по реальному місцю знаходження майна, а не за місцем реєстрації померлого.