Нові правила оцінки нерухомості зупинять у серпні продаж квартир, - експерт

Нові правила оцінки нерухомості зупинять у серпні 2013 р. продаж квартир. Про це сьогодні на прес-конференції щодо оцінки ринку нерухомості у першому півріччі 2013 р. повідомив партнер компанії UTG Віталій Бойко, переає кореспондент РБК-Україна.

"Ситуація стабілізується, тому що в цьому році було запущено вісім великих девелоперських проектів в сфері житла, які розраховують на великі продажі. Кожен з них це від 200 тис кв. м і більше. Тому дуже великі гравці вже працюють на ринку економ-житла, де бізнес може бути успішним тільки при великій кількості продажів. Тому все, що пов'язано з якимись перепонами з точки зору організації продажів може призвести до того, що буде створено якесь лоббі, яке змінить порядок в той бік, в якій не буде перепон для продажів. Прогноз на серпень - напевно зупиняться укладання контрактів. Це не викличе якоїсь зміни цін, тому що зараз немає ані великої кількості грошей, щоб інвестувати в житло, ані якоїсь надмірної пропозиції, у зв'язку з чим девелоперам треба негайно продавати квартири, використовуючи сірі чи старі схеми. Всі спокійно перечекають місяць, коли або звикнуть працювати по новому, або змінять цю нову систему", - вважає Бойко.

Нагадаємо, з 1 серпня 2013 р. в Україні вступають нові правила оцінювання нерухомості. Відтепер оцінювати вартість нерухомості зможуть лише фахівці із спеціальним свідоцтвом.

Читайте також: Кабмін пропонує визначити, що база оподаткування при продажу нерухомості розраховується з ціни, зазначеної в договорі