Заповнюваність готелів Києва у І півріччі знизилася до 30-40%

Заповнюваність готелів Києва в першому півріччі 2014 р. знизилася до 30-40% залежно від цінового сегменту.

Заповнюваність готелів Києва в першому півріччі 2014 р. знизилася до 30-40% залежно від цінового сегменту. Про це йдеться в повідомленні прес-служби консультанта на ринку комерційної нерухомості компанії Colliers International.

"З початку 2014 р. у зв'язку з погіршенням соціально-політичної ситуації в Україні, готелі всіх категорій відчули зниження туристичної та бізнес-активності, що негативно позначилось на показниках їх операційної діяльності. Заповнюваність готелів верхнього цінового сегмента м. Києва знизилася з 40%-55% на початок 2014 р. до рівня близько 30% на кінець першого півріччя. Якісні готелі середнього цінового сегмента відпрацювали першу половину року з показником заповнюваності на рівні 35-40%", - йдеться повідомлення.

При цьому, за оцінкою Colliers International, в середньому запитувана вартість номерів категорії "Стандарт" станом на кінець першого півріччя знизилася порівняно з аналогічним періодом минулого року: на 15% в готелях категорії "5 зірок" і склала 350 євро; на 20% в готелях категорії "4 зірки" - 130 євро; на 30% в готелях категорії "3 зірки" - 65 євро.

"Однак, зважаючи курсових коливань, у гривневому еквіваленті заявлена вартість стійки зросла на 35% в готелях категорії "5 зірок", на 25% в готелях категорії "4 зірки" і на 5% в готелях категорії "3 зірки", - відзначають в компанії.

Водночас, відзначають в Colliers International, беручи до уваги поточну ситуацію і вкрай низький попит навіть для наявного номерного фонду Києва, нові готельні проекти, в тому числі у середньому ціновому сегменті, будуть насилу поглинуті ринком в найближчий рік.

У зв'язку з цим, повідомляють в компанії, вихід ряду готелів, раніше заявлених до відкриття у 2014-2015 роках, був перенесений на більш пізній термін. Так, на 2015 р. перенесено відкриття готелю верхнього цінового сегмента Renaissance Kiev Hotel. Відкриття готелю середнього цінового сегмента Park Inn by Radisson Kyiv Troyitska, ймовірно, відбудеться не раніше 2015 р., а готелі Aloft Kiev (керуюча компанія Sheraton Hotels & Resorts) - не раніше 2016 р. Під питанням відкриття п'яти зіркових готелів Sofitel Kiev на вул. Лютеранської і Sheraton Kiev Olympiysky на Троїцькій площі в 2016 р.

Зазначимо, за оцінкою Colliers International, за станом на середину 2014 р. загальний номерний фонд готелів р. Києва склав 10 тис. номерів: 27 готелів категорії 4-5 зірок, 48 готелів категорії 2-3 зірки і близько 30 готелів категорії 1 зірка і без зірковості.