Янукович підписав закон, що дозволяє не нараховувати податок на нерухомість для фізосіб в 2013 р

Президент України Віктор Янукович підписав Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо об'єктів житлової нерухомості", що дозволяє не нараховувати податок на нерухомість для фізосіб в 2013 р. Про це повідомляє прес-служба Міністерства доходів і зборів України (Міндоходів).

Президент України Віктор Янукович підписав Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо об'єктів житлової нерухомості", що дозволяє не нараховувати податок на нерухомість для фізосіб в 2013 р. Про це повідомляє прес-служба Міністерства доходів і зборів України (Міндоходів).

Згідно із законом, власники об'єктів житлової нерухомості, які підлягають оподаткуванню, сплачуватимуть податок за 2013 р. у наступному - 2014 р. Водночас до 31 грудня 2013 р. власники можуть здійснити звірку даних на підставі оригіналів документів про право власності на об'єкти житлової нерухомості та про житлову площу таких об'єктів. Для цього потрібно звернутися до податкової інспекції за місцем реєстрації власника нерухомості.

Для зручності платників законом переглянуто розміри житлової нерухомості, на яку нараховуватиметься пільга. Так, не сплачуватимуть податок власники квартир, якщо їх загальна житлова площа не перевищує 120 кв. м. Для власників будинків "пільгова площа" визначена у розмірі 250 кв. м, знову ж таки незалежно від того, якою кількістю будинків володіє особа. Якщо у власника є і квартира, і будинок загальною житловою площею до 370 кв. м, він також не сплачуватиме податок на нерухомість.

Якщо ж площа нерухомості перевищуватиме зазначені пільгові метри, то платити податок доведеться лише за ті квадрати, які перевищують визначений розмір.

Однак, наголошують фахівці Міндоходів, якщо об'єкти оподаткування використовуються власниками для одержання доходів, тобто надаються в оренду, лізинг або використовуються у підприємницькій діяльності, пільга на них не діє.

Ставки податку будуть диференційовані для власників:
- квартир - не більше 1% мінімальної заробітної плати (м.з.п), житлова площа яких не перевищує 240 кв. м, у разі перевищення ставка становитиме 2,7 %;
- будинків - не більше 1% м.з.п., житлова площа яких не перевищує 500 кв. м, у разі перевищення - 2,7 %;
- квартир та будинків - 1% м.з.п., житлова площа яких не перевищує 740 кв. м, у разі перевищення - 2,7 %.

Для юридичних осіб також продовжено термін подання декларації з податку на нерухомість з 1 лютого до 20 лютого. Фізичні особи повідомлення про сплату податку отримуватимуть до 1 липня.

Читайте також: Рада дозволила не нараховувати податок на нерухомість для фізосіб в 2013 р

При цьому громадяни, які вже сплатили податок у поточному році, можуть повернути сплачені кошти. Для цього їм потрібно звернутися із заявою до податкової інспекції (територіальних органів Міндоходів). Разом з цим, сплачені кошти в поточному році за згодою платника можуть бути зараховані для сплати податку у 2014 р.