У 2 кварталі у Києві введено 96% анонсованих на 2014 р. офісних площ

В даний час рівень попиту на високоякісні офісні площі в Києві мінімальний. Більша частина угод пов'язана не з орендою нових приміщень, а з продовженням договорів оренди та переїздами компаній, але не з розширенням діяльності або появою нових гравців на ринку.

В даний час рівень попиту на високоякісні офісні площі в Києві мінімальний. Більша частина угод пов'язана не з орендою нових приміщень, а з продовженням договорів оренди та переїздами компаній, але не з розширенням діяльності або появою нових гравців на ринку. Про це йдеться в повідомленні прес-служби компанії JLL.

Рівень вакантних площ у Києві на кінець 2-го кварталу склав 22,6%, збільшившись за квартал на 0,5 п.п. Зростання вакансії обумовлюється низьким обсягом попиту. Зараз у Класі А вільно близько 32,3% приміщень, в Класі В - 19,4%. Аналітики JLL припускають, що, у зв'язку з відсутністю в короткостроковій перспективі нового вводу, частка вакантних площ буде зменшуватися, однак в поточних макроекономічних і політичних умовах це зниження не буде дуже значним.

"У сформованих економічних умовах багато девелопери дуже уважно аналізують економічну ефективність нових офісних проектів. У середньостроковій перспективі вони з обережністю розглядають будівництво офісів Класу А, так як витрати в цьому випадку виявляються істотно вище, ніж у Класі, а динаміка попиту у верхньому сегменті не дозволяє розраховувати на швидку окупність. Саме тому в обсязі введення 2014-2015 років превалюють бізнес-центри Класу", - коментує Олександра Глобіну, Керівник відділу офісних площ компанії JLL в Україні.

У квітні-червні в столиці України було закінчено будівництво двох офісних об'єктів - БЦ на Харківському шосе, 201/203 (орендована площа - 18 тис. кв. м) і БЦ "Форум Вікторія парк", фаза II (14,5 тис. кв. м). Обидва об'єкти відносяться до Класу Ст. Всі об'єкти Класу А, які були заплановані до відкриття в 2014 році, відкрилися ще в 1-му кварталі.