Власники групи "Нест" ініціюють банкрутство низки своїх компаній, - експерти

Власники великої столичної будівельної групи "Нест" ініціюють штучне банкрутство низки своїх компаній, які володіють привабливими об'єктами житлової та комерційної нерухомості в Києві. Такою інформацією володіють експерти ринку нерухомості.

Повідомляється, що 24 листопада 2014 р. в Господарському суді Київської області зареєстровано заяву про банкрутство ПАТ "Ренесанс", власника однойменного офісного центру, житлових комплексів "Смарагдовий" та "Пори року" у Києві.

На думку експертів ринку нерухомості, ініціювання банкрутства будівельних компаній пов'язано з небажанням повертати багатомільйонні кредити. Так, будівельна компанія Володимира Трофименко заборгувала банкірам близько 70 млн дол. Гроші були отримані компанією "Ренесанс" на будівництво офісного центру та фінансування найбільшого комплексу "Покровський посад" у Києві. Забезпечення кредитних зобов'язань позичальника в іпотеку передано будівля бізнес-центру "Ренесанс", офіси в комплексі "Смарагдовий", паркомісця в комплексі "Пори Року", а також облігації компанії ТОВ "Виробничий вектор", емітовані для отримання фінансування під будівництво житлових комплексів "Покровський посад" і "Смарагдовий".

Щоб не повертати борг, кажуть експерти, група компаній "Нест" вдалася до "традиційним" прийомів: заміна місця реєстрації компанії, затягування судових процесів, рішення про самоліквідацію компанії - власника бізнес-центру "Ренесанс" та компанії - емітента облігацій "Покровського посаду".

Фахівці відзначають, що вже через кілька днів після зміни місця реєстрації прийнято рішення про ліквідацію компанії. У той же час Господарським судом винесено ухвалу 20 листопада 2014 р. по справі про недійсність рішення про самоліквідацію, спрямоване на заборону завершення процедури ліквідації.