В Україні набув чинності новий порядок держреєстрації прав на нерухоме майно

В Україні з 12 лютого 2014 р. набула чинності постанова Кабінету міністрів від 17 жовтня 2013 р. № 868 про новий порядок державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень

В Україні з 12 лютого 2014 р. набула чинності постанова Кабінету міністрів від 17 жовтня 2013 р. № 868 про новий порядок державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Про це повідомляє прес-служба Міністерства юстиції України.

Порядок був розроблений для вирішення проблемних питань, які виникли до початку дії системи держреєстрації прав, визначення більш детального переліку документів, необхідних для проведення держреєстрації речових прав на нерухоме майно залежно від способу придбання речових прав, а також від часу, коли такі права виникли.

Так, з'явиться альтернатива при поданні документів для проведення держреєстрації прав - як шляхом безпосереднього звернення заявником, та шляхом надсилання поштою або кур'єрською службою замість існуючого досі безпосереднього звернення заявника; проведення одночасної реєстрації права власності та речових прав, похідних від права власності, на підставі однієї заяви про державну реєстрацію прав, подати яку зможе як власник, так і правонабувач (досі представлялися дві різні заяви); проведення державної реєстрації прав з видачею свідоцтва про право власності на нерухоме майно на заміну загублених, пошкоджених або зіпсованого свідоцтва про право власності на нерухоме майно або державного акта на право власності на землю, виданих компетентними органами до 1 січня 2013 р. (в даний час зазначена процедура значно утруднена у зв'язку з відсутністю належного нормативного обгрунтування).

Крім того, спрощено порядок проведення держреєстрації прав на побудований або реконструйований об'єкт нерухомого майна, будівництво якого здійснювалося із залученням коштів від фізичних та юридичних осіб ( розмежовані перелік документів, які повинен подавати особа, залучала кошти (забудовник), і безпосередньо інвестор); забезпечення проведення держреєстрації права власності на новозбудовані або реконструйовані об'єкти нерухомого майна, збудовані в результаті діяльності кооперативів, на підставі поданої заявником довідки відповідного кооперативу про членство в ньому і повне внесення пайового внеску;

Також буде забезпечено проведення держреєстрації права державної і комунальної власності на об'єкти нерухомого майна, збудовані за "радянських" часів, а крім того буде надана можливість, у разі відсутності відомостей у Держреєстрі речових прав на нерухоме майно, отримувати інформацію з реєстрів, які функціонували до 1 січня 2013 р. (досі отримати таку інформацію було неможливо).