В Україні з 15 жовтня розпочнуться відкриті земельні аукціони

В Україні з 15 жовтня розпочнуться відкриті публічні земельні аукціони.

В Україні з 15 жовтня розпочнуться відкриті публічні земельні аукціони. Про це повідомляє прес-служба віце-прем'єр-міністра України - міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимира Гройсмана.

Так, Гройсман доручив Державному земельному агентству впровадити низку рішень щодо децентралізації у сфері земельних відносин вже з середини жовтня.

"З 15 жовтня поточного року Держземагентство має забезпечити проведення відкритих публічних земельних аукціонів щодо надання земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності (крім тих, що знаходяться в користуванні) для ведення фермерського господарства та особистого селянського господарства", - йдеться в повідомленні.

Переліки ділянок, які виставляються на земельні торги, повинні бути розміщені на офіційному сайті агентства.

Також з 15 жовтня на розгляд місцевих рад повинні направлятися будь-які питання щодо розпорядження землями сільськогосподарського призначення держвласності на етапі надання згоди на розробку відповідної документації із землеустрою.

Крім того, Держземагентство зобов'язана забезпечити органам місцевого самоврядування, доступ до відомостей Державного земельного кадастру вже з 1 січня 2015 р. в режимі читання. Зокрема, до ухвалення необхідних законодавчих змін буде реалізований відповідний пілотний проект.