В Україні через два роки 30% новобудов можуть продаватися через акредитив, - учасник ринку

Компанії-забудовники і банки розвивають новий напрямок співпраці на ринку первинної нерухомості економ-класу - механізм акредитива. Ця схема має гарну перспективу, і через два роки з допомогою акредитива можуть продаватися до 30% новобудов.

Компанії-забудовники і банки розвивають новий напрямок співпраці на ринку первинної нерухомості економ-класу - механізм акредитива. Ця схема має гарну перспективу, і через два роки з допомогою акредитива можуть продаватися до 30% новобудов. Таку думку висловила представник ЖК "Софія Київська" Олена Крупенка.

Як розповіла Крупенка, новий для первинного житла економ-класу механізм передбачає, що інвестор вносить кошти за квартиру не компанії-забудовнику, а банку. У свою чергу, фінансова установа перераховує гроші забудовникові, але тільки тоді, коли будинок введений в експлуатацію і власник житла отримав документи на квартиру. Якщо ж забудовник не виконує свої зобов'язання, то банк повертає інвестору гроші з відсотками.

Як зазначила представник ЖК "Софія Київська", механізм акредитива цікавий для покупців тим, що дозволяє нівелювати ризики, пов'язані з затримкою здачі будинку в експлуатацію. За словами Крупенка, після кризи, коли покупці первинки масово зіткнулися з проблемою довгобудів, саме мінімізація ризиків для інвестора найчастіше стає вирішальним чинником при виборі нерухомості - об'єкта інвестування. Таким чином, забудовник за допомогою акредитива може активніше вести продажу.

"Сьогодні акредитив ще зовсім нова схема для ринку первинної нерухомості економ-класу в Україні. Ми в цьому плані першопрохідці - першими почали використовувати цей механізм для продажу недорогого житла в Київській області. Але думаю, що через два роки з допомогою акредитива можуть продаватися до 30% новобудов", - сказала представник ЖК "Софія Київська".

У свою чергу, банки отримують депозитні кошти. Механізм акредитива вигідний всім учасникам процесу, і тому має гарну перспективу розвитку, вважає начальник управління "Укрінбанку" Олег Чорненький.
"Ми отримуємо депозит терміном в середньому на півроку. Ставка трохи нижче ринкової, тому ми отримуємо дешевий ресурс. Це новий перспективний напрямок. У наступному році ми плануємо збільшити обсяг коштів на це напрямок на 50% порівняно з поточним роком", - сказав експерт.

Чорненький також зазначив, що активний розвиток схеми акредитиву може призвести до зниження процентних ставок на житлові кредити.

"Коли цей портфель буде досить великий, під нього можна буде розробляти кредитні програми, які будуть значно дешевше, ніж зараз", - сказав він.