В Києві вже більше 300 орендарів земельних ділянок перейшли на орендну плату за землю з 1% на 3%

В Києві вже більше 300 орендарів земельних ділянок перейшли по орендній платі за землю з 1% на 3%. Про це РБК-Україна повідомив директор Департаменту земельних ресурсів Юрій Кулаковський.

"Рішення про мінімальної орендної плати на рівні 3% було прийнято Київрадою ще в лютому місяці. Є два шляхи його реалізації. Перший - податківцям доручено, щоб вони разом з нашим департаментом повідомили про це всіх орендарів, якими сьогодні є понад 1 тис. 300. Ми всім написали листа, що "у вас орендна ставка не відповідає нормам. Сьогодні за законодавством мінімальна ставка 3 %. Якщо ви добросовісний орендар, то можете свою декларацію подати в податкову з урахуванням цього рішення Київради і платити мінімальну ставку 3%". Таких добросовісних орендарів виявилося більше 300, і вони вже платять 3%", - розповів Кулаковський.

За його словами, зміна орендної плати може відбутися за згодою обох сторін. Юристи деяких орендарів відштовхуються від того, що закон зворотної дії немає, а отже, до закінчення терміну дії договору орендна плата не може бути змінена. З іншого боку, для розірвання старих і укладення нових договорів необхідні відповідні рішення Київради щодо кожного окремого договору.