В Україні друкуватимуть на 3D-принтері прототипи майбутніх будівель

В Україні друкуватимуть на 3D-принтері прототипи майбутніх будівель Фото: ВІМ-технології – це моделювання майбутніх будівель та споруд шляхом створення 3D-прототипів (Buduemo)

В Україні запровадять ВІМ-технології у будівельній галузі. Це дозволить моделювати майбутні будівлі та споруди шляхом створення 3D-прототипів. Сьогодні Верховна Рада зареєструвала законопроєкт № 6383 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження будівельного інформаційного моделювання (ВІМ-технології)".

Про це повідомляє РБК-Україна Realty з посиланням на допис у Facebook заступника директора департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації Юрія Тація.

Законопроєкт передбачає цифровізацію всього "життєвого циклу" будівлі, від створення проєкту до її ліквідації. Це дозволить закласти основи для подальшого застосування ВІМ-технологій та нового типу проєктування об’єктів – оцінки вартості за весь час експлуатації.

Що таке ВІМ-технології у будівництві

ВІМ-технології – це моделювання майбутніх будівель та споруд шляхом створення 3D-прототипів. Такий підхід дозволяє оцінити акумулятивний вплив всіх проекторських рішень на кінцеві характеристики об’єкта. Наразі такі технології рідко використовуються в Україні, адже їх застосування не врегульоване.

Щоб забезпечити правові підстави для використання інформаційного 3D-моделювання, закон покладає повноваження щодо розробки відповідних підзаконних актів на Мінрегіон та Кабмін. В Україні друкуватимуть на 3D-принтері прототипи майбутніх будівельФото: GMK Center

"Ухвалення цього законопроєкту буде фактично першим кроком у запровадженні ВІМ-технологій. Адже для того, щоб вони використовувались, необхідно забезпечити готовність українського будівельного ринку. Йдеться не лише про розробку спеціалізованих норм, а і про створення відповідних програмних продуктів, цифровізацію великого обсягу інформації, навчання архітекторів, проєктувальників, інженерів тощо. Та я сподіваюсь, що Україні якомога швидше вдасться виконати всі необхідні завдання, щоб впровадити цей інструмент для сучасного та сталого містобудування", — зазначає Юрій Тацій.

Які завдання вирішує BIM у супроводі проектів:

  • підготовка проектної пропозиції;
  • фінансово-технічна експертиза;
  • керування проектами;
  • екологічний консалтинг, екологічна незалежна експертиза та екологічний аудит проектів;
  • перевірка обґрунтованості витрат;
  • технічна експертиза.

BIM-проектування дозволяє:

  • прискорити будівельні роботи;
  • значно підвищити ефективність;
  • знизити ризик помилок;
  • значно спростити аналіз даних;
  • контроль проведення робіт та облік матеріальних ресурсів.

Раніше ми писали, що зареєструвати та змінити місце проживання тепер можна онлайн.