В Україні в 2013 р. замінено близько 500 км тепломереж, - Мінрегіон

В Україні в 2013 р. був проведений комплекс заходів по заміні і реконструкції котлів у 2,7 тис. котелень, а також замінено близько 500 км тепломереж. Про це заявив перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Григорій Семчук, повідомила прес-служба Мінрегіону.

"Багато вже зроблено, проведена масштабна робота. Проте необхідно зробити в сто крат більше. Для підвищення якості житлово-комунальних послуг необхідне продовження модернізації галузі. Зокрема у цьому році було проведено комплекс заходів з заміни та реконструкції котлів у більше 2700 котелень, а також замінено близько 500 км тепломереж. Це дозволило зменшити споживання природного газу підприємствами теплокомуненерго на 8%", - сказав Семчук.

Він також зазначив, що з метою забезпечення населення якісною питною водою та підвищення якості послуг з водовідведення було збудовано та реконструйовано близько 800 км водопровідних мереж; 86 водопровідних очисних споруд; понад 160 водопровідних насосних станцій, а також 119 резервуарів чистої води та 411 водозабірних споруд.

Семчук підкреслив, що урядом також ведеться робота по залученню додаткових коштів для модернізації галузі. Зокрема, в Україні вже реалізуються з міжнародними фінансовими організаціями 4 проекти вартістю понад 3 млрд грн. Вони спрямовані на зменшення обсягів використання природного газу, впровадження енергозберігаючих технологій та підвищення якості водопостачання та водовідведення. У перспективі планується реалізація ще 5 спільних з міжнародними фінансовими організаціями проектів з модернізації галузі ЖКГ на суму майже 10 млрд грн.

"Наразі тарифи не будуть підняті на 40% як того вимагав МВФ. Уряд займається не тільки економічними питаннями, але й несе соціальну відповідальність перед громадянами", - сказав Семчук.