Ціни на житлову нерухомість в містах Китаю зросли у вересні на 16-20%

Ціни на житлову нерухомість в чотирьох найбільших містах Китаю зросли минулого місяця найбільшими темпами з січня 2011 р., що викликало побоювання щодо можливості утворення міхура на ринку.

Ціни на житлову нерухомість в чотирьох найбільших містах Китаю зросли минулого місяця найбільшими темпами з січня 2011 р., що викликало побоювання щодо можливості утворення міхура на ринку, повідомляє телеканал "Росія 24".

Ціни в новобудовах виросли в 69 з 70 міст, де цей показник відстежує уряд. При цьому в Шеньчжені і Гуанчжоу вартість нерухомості зросла відразу на 20%, свідчать дані Національного бюро статистики.

Ціни в Пекіні додали 16%, у Шанхаї вартість житлової нерухомості зросла на 17%, і це максимальний зростання, після того як уряд змінив методологію в 2011 р.

Вартість нерухомості зростає, незважаючи на те, що прем'єр Лі Кецян запровадив додаткові заходи для боротьби з такою ситуацією, включаючи підвищення початкового внеску при отриманні другого іпотечного кредиту.

"Ціни на житло, особливо у великих містах, трохи вийшли з-під контролю, - сказав економіст Australia & New Zealand Banking Group Лі-Ган. - Китай стикається з ризиком утворення міхура на ринку нерухомості".

Примітно, що забудовники активно беруть кредити для будівництва. Обсяг внутрішніх кредитів забудовникам зріс на 50% в річному вираженні, свідчать дані консалтингової компанії CEBM.

Вартість землі зростає швидкими темпами. 4 вересня земельнау ділянка в Пекіні була продана за рекордною ціною в 73 тис. юанів (11,98 тис. дол.) за квадратний метр. На наступний день Sun Hung Kai Properties, найбільших девелопер Гонконгу за ринковою вартістю, купив ділянку в Шанхаї за 21,8 млрд юанів, і це теж рекорд для міста.

"Девелопери змогли отримати доступ до ліквідності, за рахунок чого і була профінансована купівля землі, - зазначив Люі - Покупці кинулися на ринок, побоюючись, що ціни на житло будуть рости і далі, враховуючи високі ціни на землю".