Ціни на житло у Великобританії досягли п'ятирічного максимуму

Ціни на житлову нерухомість у Великобританії зросли до п'ятирічного максимуму в липні, тобто показник не знижується вже 10 місяців поспіль. При цьому таке зростання підсилює побоювання щодо утворення міхура на ринку нерухомості.

Ціни на житлову нерухомість у Великобританії зросли до п'ятирічного максимуму в липні, тобто показник не знижується вже 10 місяців поспіль. При цьому таке зростання підсилює побоювання щодо утворення міхура на ринку нерухомості, повідомляє "Росія 24".

Ціни на житло в місячному вираженні зросли на 0,8%, а в річному вираженні зростання склало 3,9%. Раніше більш швидкі темпи зростання відзначалися тільки в липні 2010 р., коли в річному вираженні ціни додали 6,6%.

Економісти очікували зростання на 0,4% в місячному і 3% в річному вираженні. Нагадаємо, що в червні вартість житла зросла на 0,3% і 1,9% відповідно.

Таке зростання означає, що середня вартість житлового будинку у Великобританії склала 170,825 тис. фунтів стерлінгів, а це найвищий показник з червня 2008 року

Судячи з усього, зростання відбулося на тлі поліпшення впевненості покупців у зв'язку з відновлення економіки в поєднанні з підтримкою з боку уряду, яка допомогла збільшити доступність кредитування при зниженні ставок.

При цьому пропозиція на ринку залишається досить обмеженим, а зростання орендних ставок все ще випереджає зростання заробітної плати.

Читайте також: Ціни на елітну нерухомість в Лондоні зростуть на 6%

Також варто враховувати, що така ситуація говорить про можливе утворення міхура на ринку нерухомості в країні. Хоча цей фактор викликає активні суперечки, як і ефективність державного втручання на ринок житла, є ознаки того, що зростання сектора дає імпульс економіці.

Здоровий ринок житла розглядається як вирішальний фактор для сильної економіки, оскільки допомагає створювати робочі місця. Також це допомагає підвищити упевненість домовласників, так як вони налаштовані більш оптимістично, в тому випадку якщо їх інвестиції зростають.