Слідчі і антирейдерська комісія перевірять діяльність екс-головного архітектора Києва Бабушкіна

Діяльність всіх фігурантів рейдерської атаки на бізнес-центр в центрі Києва (Дніпровський узвіз, 1) перевірить урядова міжвідомча комісія з питань захисту прав інвесторів і протидії незаконним захопленням бізнесу. Про це йдеться в дорученні генерального прокурора України (на момент оприлюднення доручення - першого віце-прем'єр міністра України, - Ред.) Віталія Яреми за результатами розгляду звернення представника компанії "Бредвин трейдінг лімітед" Юрія Талпи.

"З метою захисту прав інвестора та запобігання незаконного захоплення товариства з обмеженою відповідальністю "Ліра-2000" прошу негайно здійснити перевірку викладених у зверненні фактів, зокрема про незаконність дій державних реєстраторів та, у разі виявлення порушень вимог законодавства, вжити дієвих заходів реагування для притягнення винних осіб до відповідальності", - йдеться в документі.

Доручення Яреми про перевірку фактів протизаконної діяльності колишнього головного архітектора Києва Сергія Бабушкіна по захопленню об'єктів нерухомості в столиці направлено головам міністерства юстиції, внутрішніх справ, а також керівникам Укрдержреєстру, Державної виконавчої служби та Вищої ради юстиції.

Представники зазначених відомств здійснять перевірку рейдерської схеми, метою якої було захоплення бізнес-центру в столиці.

Результати перевірок будуть передані в "антирейдерську" урядову комісію разом з відповідними матеріалами.

У свою чергу слідче управління ГУ МВС Києва порушило кримінальну справу стосовно колишнього головного архітектора столиці Сергія Бабушкіна за рейдерство по статті "шахрайство".

"Скориставшись недійсним рішенням Старобільського районного суду Луганської області, Бабушкін незаконно змінив реєстрацію ТОВ "Ліра-2000" з метою заволодіння нерухомим майном, яке на праві власності належить ТОВ "Ліра-2000", а саме будівля за адресою м. Київ, вул. Дніпровський спуск 1", - йдеться в матеріалах попереднього слідства ГУ МВС у Києві.

Нагадаємо, в квітні поточного року Старобільський районний суд Луганської області визнав недійсною угоду з продажу колишнім партнером Бабушкіна - Ігорем Бобневим - своєї частки в розмірі 75% іноземній компанії "Бредвин трейдінг лімітед". Іншим пунктом цього ж рішення суд передав пану Бабушкіну 75% в капіталі ТОВ "Ліра-2000", що належать компанії "Бредвин трейдінг лімітед". На підставі рішення Старобільського райсуду держреєстратор Печерського району Києва виключає мажоритарного акціонера - компанію "Бредвин трейдінг лімітед" - зі складу засновників ТОВ "Ліра-2000", про що робить відповідний запис у держреєстрі. Таким чином, екс-чиновник Бабушкін, який володів раніше 25% ТОВ "Ліра-2000" став повноправним власником компанії і належить їй столичного бізнес-центру. За недовгий час екс-чиновник встиг змінити місто реєстрації: ТОВ "Ліра-2000" "переїхав" з Києва до Львова. Пізніше рішенням апеляційного суду Луганської області рішення райсуду Старобільська було скасовано. Апеляційна інстанція визнала недійсним рішення суду і зроблені на його основі дії за зміну власників компанії, таким чином, повернувши 75% статутного капіталу і контроль над бізнес-центром на Печерську, компанії "Бредвин трейдінг лімітед".