Профільний комітет рекомендує Раді передати повноваження з архітектурно-будівельного держнагляду на місця

Комітет Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики рекомендує Верховній Раді України прийняти за основу урядовий проект закону №4465а "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та удосконалення містобудівного законодавства".

Комітет Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики рекомендує Верховній Раді України прийняти за основу урядовий проект закону №4465а "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та удосконалення містобудівного законодавства". Про це повідомила інформаційне управління апарату Верховної Ради.

Цей законопроект передбачає децентралізацію системи державного архітектурно-будівельного контролю і нагляду.

Проектом закону, зокрема, пропонується передати повноваження з надання (отримання, реєстрації) документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, здійснення державного архітектурно-будівельного контролю та прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів:

- виконавчим органам сільських, селищних, міських рад з питань державного архітектурно-будівельного контролю - щодо об'єктів, розташованих на території населених пунктів;

- структурним підрозділам районних державних адміністрацій з питань державного архітектурно-будівельного контролю - щодо об'єктів, розташованих за межами населених пунктів;

- центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю через головних інспекторів будівельного нагляду - щодо об'єктів, розташованих на території кількох адміністративно-територіальних одиниць.

Законопроект також передбачає запровадження системи державного нагляду за прийняттям рішень у сфері містобудування та здійсненням державного архітектурно-будівельного контролю, механізми оскарження замовником таких рішень; удосконалення процедури подання декларації про виконання підготовчих та будівельних робіт шляхом установлення вичерпного переліку підстав для її повернення.
Крім того, проектом закону пропонується скоротити строк видачі технічних умов з 15 (30) до 10 робочих днів з дня реєстрації відповідної заяви.

Законопроект також пропонує виключити необхідність інформування замовниками місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування про отримані документи на початок будівництва та про прийняття в експлуатацію об'єктів та скасувати відповідальність за неподання такої інформації.

Також законопроект пропонує надати право замовнику будівництва на застосування автономних систем інженерного забезпечення незалежно від наявності на відповідній території магістральних чи інших інженерних мереж.

Крім того, проект закону пропонує дозволити залучення до здійснення контролю фахівців не лише науково-дослідних та науково-технічних організацій, атестованих Мінрегіоном.

"Члени комітету підтримали законопроект, прийняття якого сприятиме удосконаленню містобудівної діяльності та механізму державного архітектурно-будівельного контролю, посиленню ролі місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо комплексного розвитку територій в інтересах територіальних громад", - йдеться у повідомленні.

Відзначимо, що в Київській міській раді планують відновити земельні аукціони до кінця осені 2014 р.