Уряд компенсує учасникам програми доступного житла 22,2 млн грн, не відшкодованих проблемними банками

За рахунок статутного капіталу Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву уряд компенсує учасникам програми доступного житла 22,2 млн грн, не відшкодованих проблемними банками за вкладами Державної цільової соціально-економічної програми будівництва (придбання) доступного житла на 2010-2017 рр.

За рахунок статутного капіталу Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву уряд компенсує учасникам програми доступного житла 22,2 млн грн, не відшкодованих проблемними банками за вкладами Державної цільової соціально-економічної програми будівництва (придбання) доступного житла на 2010-2017 рр. Відповідну постанову Кабміну схвалив сьогодні на засіданні, повідомила прес-служба Кабміну.

Як заявив віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман, у зв'язку з віднесенням окремих банків до категорії неплатоспроможних (Південкомбанк та АвтоКразБанк), залишаються невідшкодованими кошти за вкладами учасників програми. Чинне законодавство передбачає відшкодування Фондом гарантування вкладів фізичних осіб коштів за вкладами в межах 200 тисяч гривень. Натомість 188 вкладів перевищує граничну суму компенсації, що здійснює Фонд гарантування вкладів.

"Сума коштів у проблемних банках, яка не компенсується фондом, складає 22,2 млн грн. Ми шукали різні механізми, аби допомогти людям, які через неплатоспроможність банків опинилися перед проблемою втрати і власних коштів, і квартир. Тому сьогодні прийнято рішення, що ці кошти компенсують за рахунок статутного капіталу Держмолодьжитло", - сказав Гройсман.

Нагадаємо, сьогодні Кабмін збільшив статутний капітал Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву на 47 млн грн.