В Україні новий порядок реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень буде введений 12 лютого 2014 року
Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обмежень з 12 лютого 2014 року буде здійснюватися за новою процедурою, що сприятиме наданню якісних адміністративних послуг як юридичним, так і фізичним особам. Так прокоментувала міністр юстиції України Олена Лукаш введення в дію в наступному році постанови Кабінету Міністрів України (Кабміну) "Про затвердження порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень і порядку надання інформації з Державного реєстру прав на нерухоме майно", повідомляє прес-служба Міністерства юстиції України (Мін'юст).
Так, введенням нового порядку реєстрації прав на нерухоме майно, з'явиться альтернатива при поданні документів для проведення державної реєстрації прав - як шляхом безпосереднього звернення заявником, так і шляхом надсилання поштою або кур'єрською службою замість існуючого досі безпосереднього звернення заявника.
Також з'явиться можливість проведення одночасної реєстрації права власності та речових прав, похідних від права власності, на підставі однієї заяви про державну реєстрацію прав, подати яку зможе як власник, так і правонабувач (досі представлялися дві різні заяви).
Згідно з повідомленням, спрощена процедура дозволить проведення державної реєстрації прав з видачею свідоцтва про право власності на нерухоме майно на заміну загублених, пошкоджених або зіпсованого свідоцтва про право власності на нерухоме майно або державного акта на право власності на землю, виданих компетентними органами до 1 січня 2013 року (в даний час зазначена процедура значно утруднена у зв'язку з відсутністю належного нормативного обгрунтування).
Також буде спрощено порядок проведення державної реєстрації прав на побудований або реконструйований об'єкт нерухомого майна, будівництво якого здійснювалося із залученням коштів від фізичних та юридичних осіб ( розмежовані перелік документів, які повинен подавати особа, залучала кошти (забудовник), і безпосередньо інвестор).
Новий порядок процедури дозволить провести державну реєстрацію права власності на новозбудовані або реконструйовані об'єкти нерухомого майна, збудовані в результаті діяльності кооперативів, на підставі поданої заявником довідки відповідного кооперативу про членство в ньому і повне внесення пайового внеску.
За повідомленням прес-служби, новий порядок реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень забезпечить проведення державної реєстрації права державної і комунальної власності на об'єкти нерухомого майна, збудовані в "радянські" часи.
Також надається можливість, у разі відсутності відомостей у Державному реєстрі прав на нерухоме майно, отримувати інформацію з реєстрів, які функціонували до 1 січня 2013 року (досі отримати таку інформацію було неможливо).