Нардепи пропонують ВР звільнити сміттєзвалища від відшкодування втрат с/х виробництва

Народний депутат від Партії регіонів Іштван Гайдош та народний депутат від ВО "Батьківщина" Валерій Лунченко пропонують звільнити від відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва полігонів твердих побутових відходів (сміттєзвалищ) та об'єктів поводження з відходами. Про це йдеться в законопроекті № 3888 "Про внесення змін до Земельного кодексу України (щодо звільнення від відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва при будівництві полігонів твердих побутових відходів (сміттєзвалищ) та об'єктів поводження з відходами", текст якого розміщений на сайті Верховної Ради України.

Так, законопроект пропонує внести доповнення до статті 208 Земельного кодексу України, згідно з якими від відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва звільняються громадяни та юридичні особи у разі використання земельних ділянок для... полігонів твердих побутових відходів (сміттєзвалищ) та об'єктів поводження з відходами".

Як зазначають аватори закону у пояснювальній записці, одним із чинників, що призводить до збільшення кількості несанкціонованих сміттєзвалищ є намагання обійти норму законодавства, відповідно до якої, задля отримання дозволу на розміщення полігонів твердих побутових відходів на певній земельній ділянці необхідно здійснити відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва. Проте місцеві бюджети не здатні витримувати ще й такі фінансові навантаження.

"Прийняття законопроекту надасть можливість зменшити кількість випадків розміщення несанкціонованих полігонів твердих побутових відходів (сміттєзвалищ) та як наслідок - попередити можливий їх негативний вплив на здоров'я населення та загальну екологічну ситуацію в Україні", - зазначається в пояснювальній записці до законопроекту .