Нардеп від ПР пропонує ВР продовжити до 2016 р. дію спрощеного механізму прийняття в експлуатацію дачних будинків

Народний депутат від фракції Партії регіонів Микола Дмитрук пропонує продовжити до 2016 р. дію спрощеного механізму прийняття в експлуатацію дачних будинків та прибудов до них, збудованих без відповідних дозволів до 12 березня 2011 р.

Народний депутат від фракції Партії регіонів Микола Дмитрук пропонує продовжити до 2016 р. дію спрощеного механізму прийняття в експлуатацію дачних будинків та прибудов до них, збудованих без відповідних дозволів до 12 березня 2011 р. Про це йдеться в законопроекті №4126 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо введення в експлуатацію об'єктів нерухомого майна збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт", текст якого є в розпорядженні РБК-Україна.

Законопроект передбачає спрощення прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, прибудов до них загальною площею до 300 кв. м включно та господарських будівель і споруд площею до 100 кв. м, збудованих без дозволу у період з 5 серпня 1992 р. до 12 березня 2011 р.

Зокрема, пропонується пролонгувати до 31 грудня 2015 р. дію спрощеного механізму прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків тощо, що були побудовані до початку дії декларативного принципу в будівництві.

Також законопроект пропонує доповнити розділ "Прикінцеві положення" закону "Про регулювання містобудівної діяльності" нормою, згідно з якою пропонується приймати в експлуатацію садибні житлові будинки та господарчі споруди без звіту про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж об'єкта з висновком про їх відповідність вимогам надійності і безпечної експлуатації.

"Документом, який засвідчує відповідність закінчених будівництв вимогам законодавства, будівельним нормам, державним стандартам і правилам, а також для потреб державної реєстрації прав власності на нерухоме майно, є технічний паспорт, складений за результатами технічної інвентаризації", - зазначається в законопроекті.

На думку автора законопроекті, прийняття цього документу знизить рівень адміністративного гальмування вирішення відповідного питання та реально спростить процедуру легалізації дачних будинків та присадибних, зніме соціальне напруження серед відповідної категорії громадян та значно заощадить кошти і час громадян та, певною мірою, збільшить надходження до державного бюджету.