На американському ринку житла народжується нова "бульбашка", - глава ФРБ Далласа

Президент Федерального резервного банку (ФРБ) Далласа Річард Фішер бачить ознаки зародження в США нової "бульбашки" на ринку житла, передає Reuters.

Президент Федерального резервного банку (ФРБ) Далласа Річард Фішер бачить ознаки зародження в США нової "бульбашки" на ринку житла, передає Reuters.

"Я починаю помічати - і не тільки в моєму окрузі, але й по всій країні - ознаки того, що ми знову надуваємо "міхур" на житловому ринку", - сказав Фішер журналістам у Нью-Йорку.

На його думку, це може бути пов'язано з програмою "кількісного пом'якшення", переконаним супротивником якої він є. З одного боку, Фішер визнає, що економіка США ще недостатньо стабілізувалася, щоб Федеральна резервна система (ФРС) найближчим часом почала скорочення цієї програми. З іншого боку, зазначає він, ця програма націлена на масову скупку облігацій, в тому числі іпотечного кредитування. Таким чином, політика ФРС штучно надуває нову "бульбашку" облігацій-MBS (іпотечні облігації), що може призвести, зрештою, до другої хвилі кризи, вважає глава ФРБ Далласа.

Раніше сьогодні Фішер виступив на засіданні Нью-Йоркського економічного клубу з дуже емоційною промовою. У ній він заявив про неприпустимість ставити економіку, і конкретно роботу ФРС, в залежність від політичних суперечок. "Бити байдики кілька місяців і відбуватися напівзаходами - це не той метод, яким можна вилікувати патологічні порушення в бюджетній політиці, які підточують нашу економіку і загрожують нашому майбутньому", - переконаний Фішер.

Заяви глави ФРБ Далласа пролунали невдовзі після того, як сенат і конгрес США домовилися про подолання бюджетної і боргової кризи. Виходячи з "дорожньої карти", поточний обсяг фінансування держапарату буде збережено до 15 січня 2014 р., а можливість держави займати кредити без оглядки на "стелю" держборгу продовжено до 7 лютого 2014 р.