Мін'юст розробив два законопроекти по спрощенню надання адмінпослуг

Мін'юст розробив два законопроекти по спрощенню надання адмінпослуг Фото: Наталія Севостьянова

Надавати адмінпослуги зможуть не тільки органи місцевого самоврядування, але і нотаріуси та акредитовані банки

Мін'юст розробив два законопроекти по спрощенню надання адмінпослуг. Про це заявила перший заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова, передає кореспондент РБК-Україна.

"Сьогодні ми презентуємо два законопроекти. Перший з них стосується саме нерухомого майна, спрощення надання адміністративних послуг по реєстрації. І другий - спрощення надання адмінпослуг стосовно фізичних та юридичних осіб-підприємців", - повідомила Севостьянова.

Зокрема, як сказала заступник міністра, надавати адмінпослуги зможуть не лише органи місцевого самоврядування, а й нотаріуси та акредитовані банки.

"Якщо, наприклад, в органах місцевого самоврядування після проходження реформи, не дай Боже, трапиться так, що хтось вимагає хабара, ви просто розвертаєтесь і вибираєте з 7 тисяч нотаріусів, які працюють в цій країні", - сказала вона.

Як повідомила Севостьянова, 40% коштів з проведення реєстрації на місцях банками та нотаріусами йтимуть до бюджету.

"Ми передаємо не лише функцію, а й гроші. Адже органи місцевого самоврядування будуть отримувати до своїх бюджетів 100% коштів за проведення даної функції з реєстрації. На даній стадії законопроекту передбачено, що вони отримують 60%, а 40% йде до бюджету. Ці 60% передбачені для їх подальшої роботи та покращення якості надання даної послуги", - заявила вона.

Також заступник міністра висловила надію, що реформа відбудеться до осені цього року.

"Ми сподіваємося на ефективне обговорення окремих деталей та нюансів даної реформи і на підтримку парламентом до канікул для того, щоб вже восени кожен з нас відчув ефективність даної реформи на собі", - сказала Севостьянова.

Нагадаємо, проект змін до Конституції щодо децентралізації готовий на 70%.