Мін'юст не визнає рішення судів, - арбітражний керуючий ТОВ "Овертайм"

Скандал навколо ТРЦ "Скай Парк" (м. Вінниця) вилився в конфлікт між судами та Мін'юстом. Про це заявив арбітражний керуючий ТОВ "Овертайм" (власник ТРЦ "Скай Парк") Віталій Василик.

За його словами, представники Міністерства юстиції намагаються під надуманим приводом позбавити його ліцензії на право здійснення діяльності арбітражного керуючого, а суди, в свою чергу, здійснюють спроби повернути Мін'юст в рамки закону.

5 листопада 2014 р. Окружний Адміністративний суд м. Києва виніс рішення, яким визнав незаконним і скасував наказ Міністерства юстиції України про припинення свідоцтва на право здійснення діяльності арбітражного керуючого, видане Віталію Василику, а також скасував відповідне рішення Дисциплінарної комісії арбітражних керуючих при Мін'юсті. До цього діяла ухвала суду про заборону Дисциплінарної комісії приймати які-небудь рішення про накладення стягнень на арбітражного керуючого до розгляду справи по суті.

Однак Дисциплінарна комісія Мін'юсту винесла рішення про анулювання свідоцтва арбітражного керуючого ТРЦ "Скай Парк" Василика, який був призначений судом в процесі розгляду справи про банкрутство компанії "Овертайм", яка є власником торгового центру.

Василик стверджує, що йому вдалося розкрити шахрайську схему власників ТОВ "Овертайм", яка довела до банкрутства один з найкращих торгово-розважальних центрів Вінниці: зокрема, отримавши кредити на будівництво торгового центру "Скай Парк", після введення його в експлуатацію власник передав в оренду всі площі ТРЦ за умовною ціною пов'язаної компанії "Магіцентр". Далі, за словами Василика, ця компанія передала всі площі в суборенду - але вже за реальною ринковою ціною. Прибуток акумулювалася на орендаря ТОВ "Магіцентр", між тим власник будівлі ТОВ "Овертайм" був доведений до банкрутства, кредитори та місцевий бюджет понесли збитки.

Після того, як арбітражний керуючий розірвав договір оренди між власником ТРЦ "компанією-прокладкою", на якій осідав орендний дохід, - власники торгового центру почали лобіювати анулювання його свідоцтва.

Відзначається, що незважаючи на ухвалу Окружного адмінсуду про заборону Мін'юсту та Дисциплінарної комісії приймати рішення щодо Василика за результатами перевірки, Дисциплінарна комісія арбітражних керуючих Міністерства юстиції винесла рішення про анулювання дії свідоцтва арбітражного керуючого. Далі, стверджує Василик, порушуючи законодавчі процедури та визначення адміністративного суду, Мін'юст підписав наказ, яким вже анулює дію свідоцтва на провадження діяльності арбітражного керуючого.

"Незважаючи на судові рішення, Мін'юст намагається всіма способами і всупереч законним правилами, позбавити мене свідоцтва. Дивує те, що саме Міністерство юстиції, діє всупереч законам і процедур", - повідомив арбітражний керуючий.