Компанія "XXI століття" відмовилася від будівництва готелю в Києві за високої орендної плати за землю

Суд позбавив девелоперську компанію "XXI століття" права оренди земельної ділянки площею 5,6 га, на якому планувалося будівництво чотиризіркового готелю в районі Львівської площі у Києві за несплату оренди. Про це пише "Комерсант-Україна".

Приводом для подачі позову до суду послужили результати перевірки, які показали, що "Мегаград" систематично не платив орендну плату за користування землею. На початок цього року розмір заборгованості склав 6,4 млн грн.

"XXI століття" планував побудувати на цій землі чотирьохзірковий готель на 300 номерів. Співвласник і генеральний директор "XXI століття" Олег Салмін говорить, що компанія відмовилася від розвитку проекту.

"Сума, яку ми платили, досить висока - це близько 500 тис. дол на рік", - говорить Салмін.

За його словами, компанія зверталася до Київради з проханням знизити орендну ставку, проте вона задоволена не була.

"Потім ми шукали інвестора. Але для проекту необхідні великі інвестиції - ділянка розташована на схилах пагорба. Крім того, потрібно домовитися з власниками гаражів - все це ускладнює реалізацію проекту", - говорить Салмін.

Компанія зараз намагається позбутися від непрофільних проектів. За рахунок продажу частини з них "XXI століття" розраховував зберегти кошти і сфокусуватися на стратегічних проектах, які в майбутньому можуть забезпечити кращі доходи. У 2012 р. девелопер показав чистий збиток у розмірі 42270000 дол, що на 67,2% більше, ніж в 2011 р.

Дохід від операцій торік скоротився на 16%, до 6,94 млн дол Основною причиною збитків девелопер називав зниження вартості своїх активів нерухомості, що є відображенням посткризового періоду на ринку.

Нагадаємо, вчора в прес-службі прокуратури Києва повідомили, що 1 липня Київський апеляційний господарський суд на підставі їхнього позову виніс рішення розірвати договір оренди і передати земельну ділянку у провулку Киянівський, 13-21 у комунальну власність. Рішення суду вже набуло чинності.