Комісія Київради дозволила здавати в оренду не продані на аукціонах земельні ділянки

Комісія Київради дозволила здавати в оренду не продані на аукціонах земельні ділянки
Комісія Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування ухвалила рішення виставити на торги право на оренду земельних ділянок, які не були продані з аукціону.

Комісія Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування ухвалила рішення виставити на торги право на оренду земельних ділянок, які не були продані з аукціону. Про це повідомив голова комісії Володимир Прокопів, передає прес-служба Київради.

За словами Прокопіва, на земельні ділянки, які виставлялися на аукціон, але не були продані, закінчився термін дії експертної грошової оцінки. Щоб не витрачати бюджетні кошти на проведення нової, комісія прийняла рішення запропонувати віддати ці ділянки в довгострокову оренду.

"Права оренди на ділянки будуть виставлені на торги, стартовий розмір орендної плати пропонуємо встановити на рівні 3% від нормативної грошової оцінки. Вважаємо такий варіант цілком прийнятним для інвесторів і вигідним для міста. Інвестору не потрібно буде викладати відразу кругленьку суму за землю, в нинішніх умовах мало хто може собі це дозволити. А міський бюджет щорічно буде істотно поповнюватися за рахунок оренди і при цьому ділянка залишиться у власності громади", - розповів Прокопів.

Він підкреслив, що розмір стартової орендної плати такий, що в результаті за 20 років користування ділянкою, орендар у деяких випадках оплатить її повну стартову ціну. У комісії сподіваються, що в результаті аукціону розмір орендної плати ще зросте, і місто заробить більше коштів, які будуть спрямовані на реалізацію соціальних проектів.

Нагадаємо, раніше Київський міський голова Віталій Кличко заявив, що планує передати земельну ділянку в центрі Києва під будівництво житла для народних депутатів.