Китайський мільярдер має намір інвестувати в ісландську нерухомість

Китайський мільярдер Хуанг Нубо заявив, що готовий інвестувати в розвиток нерухомості в Ісландії, після того, як новий уряд вирішив переглянути інвестиційне законодавство, яке блокувало пропозиції китайського інвестора.

Китайський мільярдер Хуанг Нубо (на фото) заявив, що готовий інвестувати в розвиток нерухомості в Ісландії, після того, як новий уряд вирішив переглянути інвестиційне законодавство, яке блокувало пропозиції китайського інвестора. Про це повідомляє телеканал "Росія 24".

"Якщо ми отримаємо позитивну відповідь від уряду, ми почнемо готувати грунт для подальших дій", - заявив Халлдор Йохансон прес-секретар Хуанга в телефонному інтерв'ю.

Новий коаліційний уряд, куди входять члени Партії незалежності і Прогресивної партії, вже натякнув, що може ослабити обмеження на володіння землею іноземцями.

Мільярдер планував через свою компанію Beijing Zhongkun Investment Group Co витратити 200 млн дол. на розвиток ісландського курорту і гірського парку. Ще в 2011 р. мільярдер заявляв, що 300 квадратних кілометрів землі повинні стати платформою для вкладень і в інші місця північного регіону.

"Міністр внутрішніх справ Хана Бірна Крістіансдоттір зустрілася з представниками Хуанга Нубо і пояснила, що закон про прямі іноземні інвестиції має бути переглянутий в повному обсязі, - повідомив прес-секретар міністра Гислі Фрейер Валдорссон, - Проте перегляд закону відбудеться не раніше зими".

Щоб обійти обмеження на володіння землею іноземцями, представники місцевих органів влади намагалися придбати у власність землю і здавати її в оренду Хуангу, проте вони зустріли опір з боку попереднього уряду, очолюваного соціал-демократами.

Ісландія цього року активно розвиває економічні відносини з Китаєм. У квітні вона стала першою європейською країною, що підписала угоду про вільну торгівлю з Китаєм в спробі продати Піднебесній свій досвід в області геотермальної енергії.