У Києві будівельники оголосили загальний страйк

Кілька сотень будівельників у вівторок, 23 лютого, на годину зупинять свою роботу і вийдуть на вимушений страйк.

Про це вони заявили на прес-конференції в понеділок, 22 лютого.

Так, вони хочуть привернути увагу влади і правоохоронців до проблеми з постійними нападами "тітушок", які ламають паркани на будмайданчиках, зупиняють роботу будівельників і атакують забудовників, звинувачуючи їх у нібито незаконному будівництві.

При цьому насправді будівельники переконані, що "тітушки" і "політичні гастролери" просто виконують замовлення.

Зокрема, будівельники вимагають від київської влади навести порядок з "тітушками", від правоохоронців - відкривати кримінальні справи за напади на будмайданчики, від Мін'юсту - ліквідувати громадські організації, чиї "активісти" вриваються на будівництво. Будівельники обіцяють вийти під КМДА, якщо їхні вимоги не будуть враховані.

"Будівельник в день отримує менше грошей, ніж "тітушки" за годину "гастролей". Крім того, працівники не отримують грошей за вимушений простій, а кожен день блокування будівництва - це відтягування термінів здачі об'єктів. Простій одного будівельника означає простій семи фахівців із суміжних галузей. А простій галузі - це гальмування всієї економіки", - зазначив президент Всеукраїнського союзу виробників будівельних матеріалів Іван Салій.

За словами будівельника Олександра Яроша, під час місцевих виборів-2015 політичні сили блокували будмайданчика за графіком.

"Як тільки в повітрі запахне виборами - відразу "активісти" знаходять "незаконні" будівництва. Для одних - це фон для піару, для інших - можливість підзаробити. Але від їхніх нападів страждають в першу чергу трудівники - годувальники тисяч сімей ", - заявив Ярош.

Будівельники також заявили, що за останні п'ять років обсяги будівництва в країні знизилися на 44%, нормативно-грошова оцінка землі збільшилася в 5 разів, втричі зріс земельний податок.