КМДА через суд вимагатиме компенсації збитків, завданих руйнацією будинку на вул. Жилянській

Київська міська державна адміністрація через суд вимагатиме компенсації збитків, завданих руйнацією будинку на вул. Жилянській, 120-Б, а також вимагатиме позбавлення забудовника ліцензії. Про це заявив голова КМДА Олександр Попов, повідомила прес-служба КМДА.

За словами Попова, котлован на місці зруйнованого будинку буде засипано протягом кількох днів.

Голова КМДА клопотатиме про порушення кримінальної справи за фактом знесення будинку та домагатиметься службового розслідування з приводу злочинної бездіяльності правоохоронців та чиновників, які допустили інцидент.

Крім того, КМДА звертатиметься до депутатів Київської міської ради та народних депутатів, до Генерального прокурора України та міністра МВС України з вимогою утворити спільну слідчу комісію з розслідування фактів бездіяльності окремих посадових осіб органів прокуратури та МВС м. Києва у цій справі.

"Забудовник, котрий навіть дозволів на будівельні роботи не мав, примудрився до того ж зруйнувати сусідню будівлю, яка перебувала у власності територіальної громади міста. Тобто він спричинив місту не лише невиправні з точки зору історичної спадщини збитки, але й чималі фінансові. Він повинен відповідати перед законом. Я обурений ще й тим фактом, що по суті нашого звернення до правоохоронних органів з приводу цього об'єкту, яке було направлено рік тому, до забудовника досі не вчинено жодних санкцій", - наголосив Попов.

Будинок на вул. Жилянській, 120-Б знесли кілька днів тому без будь-яких дозволів та санкцій. Зведена ще до революції 1917 р. споруда перебувала у власності територіальної громади Києва. Внаслідок розпочатих у 2007 р. будівельних робіт на сусідній ділянці, на вул. Жилянській, 118, було відмічено різке погіршення технічного стану будинку №120-Б. За розпорядженням КМДА від 06.12.2007 №1569 мешканців було відселено. Вони отримали нове житло за рахунок міського бюджету.