Кабмін вніс у Раду законопроект про здійснення права власності у багатоквартирному будинку

Кабінет міністрів України вніс у Верховну Раду законопроект про здійснення права власності у багатоквартирному будинку та його ефективному управлінні.

Кабінет міністрів України вніс у Верховну Раду законопроект про здійснення права власності у багатоквартирному будинку та його ефективне управління. Про це йдеться в урядовому законопроекті № 1565 "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку", текст якого розміщений на сайті парламенту.

Згідно пояснювальній записці, законопроект розроблено з метою врегулювання на законодавчому рівні питання здійснення права власності та ефективного управління багатоквартирним будинком, забезпечення співвласників будинку дієвим механізмом для прийняття рішень щодо утримання та управління спільним майном, у тому числі з проведення енергоефективної модернізації будинку.

Прикінцевими положеннями проекту передбачено внесення змін до інших законодавчих актів. Так, законопроект передбачає зокрема такі зміни в Закон України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку": усунення штучного поділу співвласників на повноправних членів і не-членів" ОСББ; узгодження правового режиму спільної власності в багатоквартирному будинку з положеннями Цивільного кодексу України; врегулювання питань самостійного забезпечення об'єднанням утримання багатоквартирного будинку.

Також проектом передбачено внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень". Цими змінами передбачається надати право кожного співвласника багатоквартирного будинку отримувати інформацію про те, хто є власниками інших квартир та нежитлових приміщень у цьому будинку - тобто, хто разом з ним є співвласниками спільного майна в будинку.