Кабмін затвердив порядок приватизації військовослужбовцями житла в Криму

Кабінет міністрів України затвердив порядок приватизації військовослужбовцями та правоохоронцями жилих приміщень, розташованих на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя.

Кабінет міністрів України затвердив порядок приватизації військовослужбовцями та правоохоронцями жилих приміщень, розташованих на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя. Про це йдеться у постанові уряду № 424 від 10 вересня 2014 р.

Згідно з документом, відповідно до закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" Кабінет міністрів України постановив затвердити порядок, що визначає механізм реалізації військовослужбовцями та правоохоронцями, які проходили службу на території Криму та в м. Севастополі і продовжують проходження військової служби в інших регіонах України або звільнені у 2014 р. з військової служби, та членами їх сімей права на приватизацію жилих приміщень для постійного проживання, відомчих жилих приміщень, службових жилих приміщень та жилих приміщень у гуртожитках, розташованих на території Криму та Севастополя, які були отримані військовослужбовцями та членами їх сімей в установленому порядку і в яких вони проживали станом на 1 січня 2014 р.

Отже для приватизації жилих приміщень військовослужбовці або члени їх сімей подають за місцем проходження служби військовослужбовців або за місцем їх звільнення до квартирно-експлуатаційного органу Міноборони чи відповідного правоохоронного органу заяву та копії таких документів: паспорта військовослужбовця; паспорта повнолітнього члена сім'ї; свідоцтва про шлюб (для осіб, які перебувають у шлюбі); свідоцтва про народження дитини (для осіб, які мають дітей); документа, що підтверджує реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків.

Заява підписується військовослужбовцем та всіма повнолітніми членами його сім'ї, які постійно проживали в жилому приміщенні, з обов'язковим визначенням уповноваженого власника жилого приміщення.

На підставі заяв та доданих до них копій документів квартирно-експлуатаційні органи Міноборони чи відповідні правоохоронні органи формують списки осіб, що виявили бажання приватизувати жилі приміщення.

Затверджені керівником квартирно-експлуатаційного органу Міноборони чи відповідного правоохоронного органу списки разом з документами, на підставі яких їх складено, не пізніш як через 15 днів з дня надходження заяви передаються до органів приватизації за місцем проходження служби військовослужбовцем або місцем його звільнення.

Передача жилих приміщень здійснюється в спільну сумісну або часткову власність за письмовою згодою всіх членів сім'ї військовослужбовця, у місячний строк оформляється свідоцтвом про право власності на жиле приміщення, яке реєструється в органах приватизації і не потребує нотаріального посвідчення.

Оформлення документів на право власності на жилі приміщення проводиться органами приватизації за місцем проходження служби військовослужбовця або за місцем його звільнення.

Органи приватизації не мають права відмовити військовослужбовцям або членам їх сімей у приватизації жилого приміщення, крім випадків, передбачених законом.