Кабмін скоротив бланк декларації на введення в експлуатацію споруд з 5 до 2 сторінок

Кабінет міністрів України скоротив бланк декларації на введення в експлуатацію об'єкту будівництва з 5 до 2 сторінок, прибравши з документу пункти, які ускладнювали його заповнення та створювали умови для хабарництва.

Кабінет міністрів України скоротив бланк декларації на введення в експлуатацію об'єкту будівництва з 5 до 2 сторінок, прибравши з документу пункти, які ускладнювали його заповнення та створювали умови для хабарництва. Про це заявив віце-прем`єр-міністр України - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман, повідомила прес-служба віце-прем`єра.

Відповідна постанова № 512 від 1 жовтня 2014 р. з'явилася на сайті Кабміну.

Як повідомляється, спрощена декларація тепер складається лише з 7 пунктів, тоді як раніше їх було 15. Вона містить лише загальнозрозумілі дані: інформацію про об'єкт; інформацію про замовника; дані щодо повідомлення про початок будівельних робіт; інформацію про поштову/будівельну адресу; реквізити документу, що посвідчує право власності/користування земельною ділянкою; характеристику індивідуальних житлових, садових, дачних будинків та нежитлових будівель (за результатами технічної інвентаризації); інформацію про проведену технічну інвентаризацію об'єкта будівництва.

Крім того, з декларації зникла більшість складних таблиць: інформацію про відповідальну особу з технагляду, генпідрядника та генпроектувальника, детальну характеристику споруди, основні її показники тощо.

Також будівлі та споруди, які за будівельним паспортом входять до єдиної групи будівельних споруд, можна буде вводити в експлуатацію окремо.

Відповідні зміни Кабмін вніс до постанови уряду № 461 "Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів" за пропозицією Державної архітектурно-будівельної інспекції України з метою полегшити громадянам оформлення документації про введення в експлуатацію садибних та дачних будівель.

"Чим простішою буде процедура вводу в експлуатацію об'єктів будівництва, тим охочіше люди будуватимуть. До того ж, ми "перекрили повітря" тим, хто намагався заробляти на окремих пунктах цієї декларації", - сказав Гройсман.

Кабмін скоротив бланк декларації на введення в експлуатацію споруд з 5 до 2 сторінок

Кабмін скоротив бланк декларації на введення в експлуатацію споруд з 5 до 2 сторінок

Нагадаємо, повідомив міністр Кабінету міністрів України Остап Семерак, 1 жовтня на засіданні Кабінет міністрів України спростив порядок прийняття в експлуатацію житла і завершення будівництва.