Кабмін пропонує Раді дозволити безплатну передачу у комунальну власність індивідуально визначеного майна

Кабінет міністрів України пропонує Верховній Раді України дозволити безоплатну передачу індивідуально визначеного майна з державної у комунальну власність за умови використовувати його за цільовим призначенням.

Кабінет міністрів України пропонує Верховній Раді України дозволити безоплатну передачу індивідуально визначеного майна з державної у комунальну власність за умови використовувати його за цільовим призначенням. Про це йдеться в урядовому законопроекті № 5147 "Про внесення змін до закону України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності" (щодо передачі окремого індивідуального визначеного майна)", текст якого оприлюднений на сайті парламенту .

Згідно з пояснювальною запискою, даний законопроект передбачає безоплатну передачу окремого індивідуально визначеного майна з державної у комунальну власність для використання органами місцевого самоврядування, навчальними закладами, закладами культури, фізичної культури та спорту, охорони здоров'я, соціального забезпечення, та дитячими оздоровчими таборами.

Зокрема передбачається, що безоплатна передача такого майна з державної у комунальну власність здійснюватиметься за рішенням Кабінету міністрів України за умови взяття зобов'язання органами місцевого самоврядування використовувати його за цільовим призначенням та не відчужувати у приватну власність, за погодженням з Мінфіном, Фондом державного майна та Мінекономрозвитку.

Законопроект також пропонує внести доповнення до статті 4 закону України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності", згідно з якими у пропозиціях щодо передачі індивідуально визначеного майна з державної у комунальну власність, зазначаються: назва такого майна, найменування підприємства-балансоутримувача, його місцезнаходження та ідентифікаційний код згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, найменування органу, що здійснює функції з управління майном підприємства.

Також до пропозиції додається характеристика майна і виписка про його вартість за даними бухгалтерського обліку, техніко-економічне обґрунтування забезпечення ефективного використання цього майна за цільовим призначенням з визначенням обсягів та джерел фінансування видатків на його утримання.

"Запропоновані законопроектом зміни сприятимуть розвитку навчальних закладів, закладів культури, фізичної культури та спорту, охорони здоров'я, соціального забезпечення та дитячих оздоровчих таборів, які перебувають в комунальній власності", - вважають автори законопроекту.

Нагадаємо, 8 серпня 2014 р. Президент України Петро Порошенко підписав закон № 1607-VII "Про внесення змін до статті 4 закону України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності", який спрощує процедуру передачі нерухомого майна державної власності у комунальну власність для розміщення дошкільних навчальних закладів.