Глобальний обсяг прямих інвестицій в нерухомість за 9 місяців виріс на 23% - до 463 млрд дол

Обсяг прямих інвестицій у світовій ринок нерухомості за січень-вересень 2014 р. досяг 463 млрд дол., що на 23% вище сумарного показника перших трьох кварталів 2013 р. (378 млрд дол.).

Обсяг прямих інвестицій у світовій ринок нерухомості за січень-вересень 2014 р. досяг 463 млрд дол., що на 23% вище сумарного показника перших трьох кварталів 2013 р. (378 млрд дол.). Про це свідчать попередні дані міжнародної компанії JLL, поширені прес-службою компанії.

Обсяг прямих інвестицій у світовій ринок нерухомості за ІІІ квартал 2014 р. досяг 165 млрд дол., збільшившись на 4% до показника ІІ кварталу поточного року і на 13% до результату аналогічного періоду минулого року.

"На ринку нерухомості в світі як і раніше спостерігається зростання вкладень у преміальні і "другорядні" об'єкти, що стимулює конкуренцію і інтерес з боку клієнтів. З урахуванням значного обсягу капіталу, який інвестори готові вкласти в нерухомість найближчим часом, ми прогнозуємо річний обсяг угод у секторі на 700 млрд дол. Останній раз такий результат був зареєстрований у 2006 р.", - прокоментував керівник групи світових фінансових ринків та інвестицій компанії JLL Артур де Хааст.

Серед країн Північної та Південної Америки значне зростання активності було зафіксовано в США, Бразилії та Мексиці, в результаті обсяг угод у регіоні в третьому кварталі досяг 78 млрд дол. (зростання на 16% до результату другого кварталу 2014 р. і на 23% до третього кварталу 2013 р.). У цілому за дев'ять місяців обсяг транзакцій в регіоні склав 207 млрд дол., збільшившись на 35% по відношенню до показника аналогічного періоду минулого року.

Обсяг інвестиційних угод в Європі за липень-вересень 2014 р. досяг 56 млрд дол., що на 5% нижче результату квітня-червня кварталу 2014 р., але на 7% вище показника аналогічного періоду 2013 р. За три квартали поточного року обсяг вкладень досяг 170 млрд дол., продемонструвавши зростання у порівнянні з минулим роком на 26% в доларах США і на 22% у євро. Високі показники на ринках Франції, Німеччини та Великобританії підкріплюються збільшується активність інвесторів на "периферійних ринках Центральної і Східної Європи (зростання на 35%), країн Бенілюксу (на 56%), країн Північної (на 20%) і Південної Європи (до 72%).

Ситуація на інвестиційних ринках країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону була стабільною в минулому кварталі, обсяг вкладень у нерухомість склав 31 млрд дол. Хоча цей показник на 3% поступається результату другого кварталу 2014 р. він зріс на 3% порівняно з аналогічним періодом 2013 р., що скорочує розрив між показниками минулого та поточного років. У результаті В цілому з початку 2014 р. обсяг транзакцій в регіоні поступився лише 4% показником трьох кварталів минулого року і склав 86 млрд дол. В той час в Австралії та Японії спостерігається зростання обсягу угод, активність інвесторів в Китаї знизилася на 30% порівняно з результатом дев'яти місяців 2013 р. Тим не менш, спостерігається спад носить тимчасовий характер, так як глобальні інвестори як і раніше проявляють високий інтерес до китайської нерухомості.

"Динаміка попиту з боку орендарів в 2014 р. як і раніше стимулює інвестиційну активність. Повільне виведення на ринок нових об'єктів, який спостерігається вже впродовж кількох років, означає істотне зростання орендної плати в об'єктах підвищеного попиту. Це дає інвесторам впевненість у майбутньої прибутковості своїх активів, і вони готові вкладатися в додаткові проекти", - додав директор відділу досліджень світових фінансових ринків та інвестицій компанії JLL Девід Грін-Морган.

Зазначимо, як раніше повідомив голова комітету Асоціації фахівців з нерухомості України (АФНУ) за статистикою та аналітикою Едуард Бразас, ситуація на ринку продажу житла в Києві та містах-мільйонниках до кінця 2014 року буде стабільно погана, в той же час різкого падіння цін не передбачається, тенденції будуть відрізнятися по регіонах.