Директор "Укрмедпроектбуда" Дмитро Шутовський: 45-мільйонна країна не може побудувати лікарню!

Директор "Укрмедпроектбуда" Дмитро Шутовський: 45-мільйонна країна не може побудувати лікарню! Дмитро Шутовський втомився доводити чиновникам очевидне - що без фінансування ДП лікарня не будується

Майже п'ять років тому, в грудні 2011 року, в центрі Києва стартувала будівництво нового лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит". Передбачалось, що клініка, яка давно потребувала розширення, протягом трьох років отримає новий сучасний корпус площею 67 тисяч квадратних метрів. Це дозволило б серйозно розширити доступність високоспеціалізованого лікування для дітей. Наприклад, в новому корпусі почали проводити операції з пересадки кісткового мозку від нерідного донора, що раніше в Україні не робилося.

Очікувалося, що після введення в роботу нового корпусу лікарні змогли б лікуватися в цілому 25 тисяч дітей на рік замість 18 тисяч раніше. Планувалося, що новий корпус буде введений в експлуатацію в кінці 2014 року. В цілому, будівництво повинна була обійтись країні в  близько 1,8 мільярда гривень.

На дворі кінець 2016 року. Нової лікарні Україна так і не дочекалася. Як писала в березні 2015 року Ірина Коваль, колишній директор держпідприємства "Укрмедпроектбуд", яке є державним замовником будівництва нового корпусу "Охматдиту", фінансування цього проекту зупинено з жовтня 2013 року. А в держбюджеті на 2014 роки грошей не передбачалося взагалі.

У 2015 році, коли держбюджетом на будівництво було виділено 500 мільйонів гривень, була зроблена спроба відновити будівництво. 

З березня поточного року посаду директора "Укрмедпроектбуду" займає Дмитро Шутовський, який до цього 10 років займався будівництвом в комерційному секторі. Приміром, він керував будівництвом ТРЦ "Караван" у Дніпрі.

РБК-Україна: На якому етапі нині перебуває будівництво нового корпусу "Охматдиту"?

Дмитро Шутовський: Загальна площа нового корпусу повинна становити 67 тисяч квадратних метрів. У травні ми прийняли рішення, що будівництво розіб'ємо на дві пускові черги. У першій черзі: діагностичне відділення, лабораторія крові, а також блок променевої терапії. Тут будуть стояти лінійний прискорювач, комп'ютерний томограф до нього і трьохмодальна діагностична система ОФЕКТ/КТ/ПЕТ. Для цих відділень частина важкого медичного обладнання вже закуплено. Його необхідно тільки змонтувати і запустити в експлуатацію. З важкого обладнання залишилися: МРТ, КТ, і рентгени.

Новий корпус - дуже складна будівля. Тут одних тільки інженерних систем більше півсотні, це включаючи вентиляцію та опалення. Їх необхідно грамотно розвести на перший і другий пусковий комплекси. Завдання дуже важке, і ним повинен займатися грамотний проектувальник. Ми взяли для виконання проектування (розбивка на пускові комплекси) - НДІ будівельних конструкцій. Ми його залучили ще в травні. У липні вони робили аналіз можливості і вплив на розбиття на два-три пускових комплекси, і в серпні цього року ми уклали контракт на послуги генерального проектування, замість компанії "Укрпрофмед".

Є й інша проблема. Наприклад, у нас в підвалі стоїть унікальне обладнання, якого більше немає ні в одній державній лікарні в країні - лінійний прискорювач - з його допомогою можна лікувати дітей з онкозахворюваннями. А у нас він лежить у підвалі. Три роки. Справа в тому, що його купили без проведення тендеру і зараз є підозра, що його придбали за завищеною у три з половиною рази, вартості. Всього ж, медичного обладнання попереднім керівництвом "Укрмедпроектбуда" було закуплено, без тендерів, на 103 мільйони гривень. Тоді ринкова вартість цього устаткування була 29 мільйонів гривень за оцінкою судових експертів.

РБК-Україна: Чи все в порядку тепер з проектуванням?

Дмитро Шутовський: І так, і ні. Цей інститут у свій час не глибоко вивчив всю проблематику об'єкта і проектну документацію. У НДІ дуже хороша 70-річна історія, вони готові проводити дослідження, але управління складними проектами в умовах часткової відсутності проектних рішень - це не їх профіль. Система менеджменту - низька, розуміння проблематики проекту "Охматдит" - низька, робота на результат - відсутня. Вони нас дуже сильно підвели, я вважаю. "Охматдит" - це проект "Аполлон -13", там треба величезний командний центр, а у нас його немає, і управління проектуванням ми теж змушені забрати на себе.

РБК-Україна: Для того, щоб отримати генпідряд на проектування, був проведений тендер?

Дмитро Шутовский: Ні, це була допорогова закупівля, оскільки вартість робіт не перевищувала 1,5 мільйона гривень.

РБК-Україна: В такому разі, якось нелогічно виходить. Ви самі вибрали інститут і тепер нарікаєте на нього. З ваших слів випливає, що цей НДІ, як генпроектувальника, пролобіював хтось з високопоставлених представників уряду? Можете назвати прізвища?

Дмитро Шутовський: Поки не можу. Закінчу будівництво і розповім. Мені не цікава політика, мені потрібно добудувати "Охматдит".

РБК-Україна: Через проблеми з генпроектувальником терміни здачі першої черги зсуваються?

Дмитро Шутовський: Немає. Ми змирилися з цією проблематикою і взяли управління проектування в свої руки. Ми вирішили й цю проблему самостійно - забрали на себе прямі контакти і комунікації з розробниками розділів, і видаємо на будівництво оновлені креслення стадії "Р". Я бачу політичну дату пуску першої черги - 1 червня 2017 року - День захисту дітей, і я роблю все, щоб це зробити.

РБК-Україна: Як в майбутньому буде поєднуватися робота відділень і будівництво?

Дмитро Шутовський: В відкритих відділеннях не буде постійного перебування дітей, в ньому не передбачений дитячий стаціонар. Операційні та стаціонар будуть у другій черзі.

РБК-Україна: Крім зміни генпроектувальника, нещодавно ви змінили і генпідрядника. У серпні тендер виграла компанія "Ріола-модуль лтд". Що це за компанія?

Дмитро Шутовський: На їх сайті вказано, що вони працюють з 1994 року. Я детально не цікавився цією компанією, з нею ніколи ніде не працював. Пару раз запрошував брати участь у тендерах, коли я працював у комерційному будівництві. І все.

По-хорошому, я хотів би, щоб "Охматдит" будувала іноземна керуюча компанія. Я, коли брав участь у конкурсі на посаду директора "Укрмедпроектбуда", казав тоді Олександр Квіташвілі, в той час міністра охорони здоров'я, що я не знаю українських генпідрядників для "Охматдит". Але запросити іноземну компанію на будівництво за українськими розцінками нереально. Навіть українські компанії не хочуть будувати за такі гроші. У тендері на будівництво взяли участь лише дві компанії, а 13 - відмовилися, сказали "Ні. Спасибі". І все тому, що мало грошей на будівництво. Крім того, вони додатково отримають перевірки з боку Генпрокуратури, СБУ, Нацполіції, Держфінінспекції, Держфінмоніторингу - гроші бюджетні. Воно їм треба? Навіщо? Нехай інші будують.

РБК-Україна: Хто раніше виступав генпідрядником будівництва?

Дмитро Шутовський: Восени минулого року на тендері перемогла компанія "Альтіс". Вона виконала робіт на 6 мільйонів гривень і поставила конструкцій на 4 мільйони гривень. І це все, що вона встигла виконати - загальний контракт на будівництво у 390 мільйонів гривень. Зробили палі паркінгу на фасаді будівлі, але з ними не розрахувалися. Їм або не дали працювати, або вони не змогли або не захотіли. Вони працювали тільки 50 днів до кінця минулого року. Потім лише продовжили контракт на три місяці на поставку обладнання.

До них був "Укрпрофмед". Всі нинішній будинок побудовано саме цією компанією. Вона була обрана замовником "Укрмедпроектбудом" - без тендеру. При цьому "Укрпрофмед" був також генпроектувальником і постачальником медобладнання.

РБК-Україна: Новий генпідрядник, компанія "Ріола-модуль лтд" вже приступила до будівництва?

Дмитро Шутовський: Так. Зараз на будівництві близько 120 осіб, через пару тижнів буде 200. Але до повноцінного будівництва ми приступити все ж не можемо, тому що у нас частково ні проектної документації. Зараз ми намагаємося її відновити. "Ріола" посилила штат на майданчику до 15 інженерів, які активно перевіряють можливість проведення робіт у різних зонах будівлі.

Як я вже сказав, початковим генпроектувальником, ще до НДІ будівельних технологій, була компанія "Укрпрофмед". Але з нею вийшла така ось історія. У нас є, де-факто, фіктивний акт виконаних робіт з проектування цією компанією. Коли я прийшов на посаду директора "Укрмедпроектбуду", то почав шукати весь проект будівництва "Охмадиту". І не знайшов: його в компанії в повному обсязі не виявилося. Але був вищевказаний акт про виконання робіт. Ми зажадали проект безпосередньо у його розробників, одного з субпідрядників "Укрпрофмеду", але там нам сказали, що насправді проект був розроблений у повній мірі. А у мене, по паперах проходить, що всі роботи проведені, все зроблено і це підтверджує акт виконаних робіт.

РБК-Україна: тобто, ви хочете сказати, що у "Укрпрофмеду" не було всієї проектної документації на проект?

Дмитро Шутовський: Не знаю, але, швидше за все, - ні. Нехай прокуратура дасть відповідь.

РБК-Україна: Ще раз, просто в це віриться насилу - після закінчення півроку у вас, як керівника держпідприємства-замовника будівництва нового корпусу "Охматдиту", немає проекту будівництва?

Дмитро Шутовський: В повному обсязі - ні. Але ми знайшли рішення цієї проблеми.

Але це не все, що заважає проведенню повноцінної будівництва. У побудованому частково корпусі є системи, які виконані не за проектом або по застарілим нормам.

РБК-Україна: Як це? У вас же немає всього проекту. Як ви це можете стверджувати?

Дмитро Шутовський: Ми забрали частину проектної документації в Генпрокуратурі. Там є певні розділи, які застаріли і не відповідають визначеним нормам, приміром, пожежних, архітектурних, теплоізоляції. Наприклад, ми зараз збільшуємо товщину теплоізоляції покрівлі. Якщо раніше у нас було 17 сантиметрів утеплювача, то тепер робимо 30 сантиметрів

Ось вам ще один приклад неякісної роботи - стяжка. Вона виконує три функції: міцність, звукоізоляція і пожежна захист. До нас при виконанні стяжки використовувався пінопласт. Але при підвищенні температури він виділяє їдкий дим, а це значить, що за показником пожежної безпеки виконана стяжка не проходить. Не проходить по акустиці. І по міцності вона теж не проходить, оскільки укладена без армування сітки. Стяжка повинна витримувати 150 кілограм на 1 квадратний сантиметр, а ця стяжка такого навантаження не витримає. Зараз з НДІдом активно проводимо більш ретельні випробування стяжок для прийняття остаточного рішення. А без рішення за стягуванням ми не можемо почати гіпсокартонні роботи на цих поверхах.

РБК-Україна: Новий генпідрядник буде виконувати свої функції тільки до кінця цього бюджетного року або до кінця будівництва?

Дмитро Шутовський: Тільки до кінця поточного року. Є можливість продовжити контракт ще на три місяці наступного року. Але все одно, з 1 квітня потрібна нова генпідрядна компанія, оскільки згідно з тендерним законодавством, тендери можна укладати тільки на поточний календарний рік з можливістю продовження договору з переможцем на наступний рік максимум на перший квартал.

РБК-Україна: На цей рік на будівництво виділено 380 мільйонів гривень. Все піде "Ріола-модуль лтд"?

Дмитро Шутовський: Ні. Вони виграли тендер тільки на роботи на 213 мільйонів гривень.

РБК-Україна: Компанія встигне освоїти?

Дмитро Шутовський: Не факт. За ці засобів вона побудує 30% інженерних систем і проведе оздоблювальні роботи. Це за приблизними підрахунками. Ми набирали на тендер ті роботи, які можна провести до кінця року. Якщо б ми не оголосили цей тендер, то нічого б не робилося взагалі. Крім того, ми оголосили ще один тендер, через систему Prozorro, на встановлення котельні.

РБК-Україна: Але всього цього не вистачить, щоб 1 червня наступного року запустити першу чергу нового корпусу?

Дмитро Шутовський: Ні. Тому мені й потрібні "мізки" (активні менеджери та інженери), які скажуть, що потрібно зробити, щоб вистачило. Розраховував на нового генпроектувальника. Помилився.

У самій будові проблем немає. Всі інженерні завдання вирішуються. Тут проблеми з політикою, криміналом і відсутністю ресурсів у "Укрмедпроектбуду". Гроші на будівництво "Охматдиту" є. Будь ласка! Сьогодні можна виставити на Prozorro тендер на закупівлю і установку 150 тисяч квадратних метрів гіпсокартонних перегородок. Але я не знаю, а можна їх ставити? Залитий підлогу нормальний чи ні? А стояки водопроводу і каналізації встановлені правильно? Немає такого розуміння, оскільки у нас немає всього проекту будівництва. Але зараз ми вже запустили велику дослідницьку роботу, і як великий пазл збираємо по шматочках всю картину.

РБК-Україна: Що ви маєте на увазі, кажучи про відсутність фінансових ресурсів?

Дмитро Шутовський: У компанії є два рахунки. На одному є депозит (фіктивна фінансова допомога від "Укрпрофмед"), але цей рахунок заарештований по одному із судових процесів. На другому рахунку - неарестованном - лише 100 гривень. Перспективи? Звичайно, є. Але допомоги від чиновників і політиків немає ніякої. Єдині, хто допомагають - це юридична фірма "Юрімекс". На жаль, ми з судів не вилазимо. Дуже багато претензійної роботи.

Директор "Укрмедпроектбуда" Дмитро Шутовський: 45-мільйонна країна не може побудувати лікарню!

РБК-Україна: Ви з в. о. міністра охорони здоров'я Уляною Супрун зустрічалися?

Дмитро Шутовський: Ні. Я написав листа ще Олександр Квіташвілі з проханням дати офіс в міністерстві. Міністерство не допомогло. Писав другий раз Роману Ілику, у серпні, теж не допомогло. Я просив поворотну фінансову допомогу в середині травня - 550 тисяч гривень, щоб хоч якось пережити літо. Мені, ледве-ледве, і то з допомогою тиску з боку Кабміну, дали 150 тисяч гривень поворотної фіндопомоги в середині серпні.

У МОЗ ми нікому не потрібні. Ми в міністерстві як "біла ворона". Підконтрольні МОЗ держпідприємства не просять кредит на елементарні витрати і допомогу в пошуку офісу 100 метрів квадратних з відстрочкою платежу.

РБК-Україна: Ви спілкуєтеся з заступником міністра охорони здоров'я Романом Іликом...

Дмитро Шутовський: Так, ми регулярно з ними спілкуємося. Я вважаю його професіоналом. Але ряд проблем "Охматдиту" МОЗ вирішити не може. Ми - "Укрмедпроектбуд", як держпідприємство, у 2016 році не отримали ні копійки за виконання функцій держзамовника будівництва нового корпусу дитячої лікарні. Ми на самозабезпеченні.

РБК-Україна: Ви тільки що сказали про фіндопомогу...

Дмитро Шутовський: У нас заборгованість по зарплаті. Квітневу і травневу зарплати я виплатив з відсотків за депозит, який заарештований. Червневу виплатив, тому що нам в серпні дали 150 тисяч гривень фіндопомоги. Липневу і частина серпневої я виплатив за рахунок коштів, який ми отримали, взявши поспіль по розробці проектної документації в Краматорську, де ми виступаємо проектувальником. Ми заробили близько 270 тисяч гривень.

Зараз (рівно як і останні шість місяців) у нас не те що діра - взагалі немає грошей! Ні на воду, ні інтернет, ні на папір. У червні і липні ми папір позичали пачками. Я в "Київстар" писав президенту Петру Чернишову, щоб він нас не відключав. Дно! Днище! Я вам серйозно кажу.

На папері ми дуже багаті. Ми повинні отримати 68 мільйонів гривень за будівництво "Охматдиту". Але з цих коштів ми не отримали ні копійки в цьому році. А ще є судові рішення щодо повернення грошей, це нам у спадок від попереднього керівництва "Укрмедпроектбуда" дісталося. Приміром, з листопада мені треба повертати 200 тисяч гривень ще одному держпідприємству. Інакше вони нас можуть збанкрутувати. Ви розумієте? Нам реально світить банкрутство. Всього ж попереднє керівництво взяло 1,8 мільйона гривень матдопомоги у держпідприємства "Фінансування інфраструктурних проектів".

РБК-Україна: У разі банкрутства "Укрмедпроектбуду" це загрожує будівництві зупинкою?

Дмитро Шутовський: Відразу ні. Генпідрядник продовжить роботу. Але будівництво організовує замовник, а якщо у нього немає грошей для існування, то і всі проблеми на обличчя. Ніхто не питає, за що ми працюємо, де сидимо. У нас залишається кадровий голод. Я не можу взяти в штат чесних та активних професіоналів (менеджерів) на зарплату у 8 тисяч гривень. Я говорив про цю проблему Олександру Квіташвілі. Він говорив, що це питання треба вирішувати кардинально, обіцяв підписати новий штатний розклад. Ну, підписали б ми його на мільйон гривень в місяць. Але грошей все одно немає.

РБК-Україна: Він у підсумку підписав новий розклад?

Дмитро Шутовський: Ні. А мені воно навіщо? Я б ще більше збільшив зобов'язалівку і кожен місяць платив би з цього штрафи в податкову.

РБК-Україна: Чому ви не розкажіть про все це Уляні Супрун? Нехай розповість, приміром, Гройсману...

Дмитро Шутовський: А навіщо? Гройсман відправить до відповідального віце-прем'єр-міністра - Володимира Кістіона. Я за півроку своєї роботи на державу зрозумів: хочеш щось зробити - ні на кого не розраховуй, візьми та й зроби сам, покажи результат. Ніхто, крім мене не зможе сказати, що це "він" побудував Охматдит.

Директор "Укрмедпроектбуда" Дмитро Шутовський: 45-мільйонна країна не може побудувати лікарню!

РБК-Україна: Вам не лукавите, коли кажете, що ніхто з високопосадовців не допомагає вам у будівництві?

Дмитро Шутовський: Ніхто. Нуль. Ні Верховна Рада, ні Кабмін, ні Адміністрація президента, ні МОЗ. Знаєте, що мені якось на одній нараді сказали в Кабміні? "Ви отримуєте державну платню і не виконуєте ні одне із своїх зобов'язань. Ви отримуєте зарплату більше, ніж народний депутат України". Але на цій нараді у більшості присутніх телефони були дорожче, ніж моя зарплата за півроку. Мені на таких нарадах хочеться встати і піти просто на будівництво, далі будувати. У мене вдома двоє дітей, які в цьому році навіть Одеси не бачили, перший раз поставив газ на свою машину, так як транспортні витрати просто зашкалюють. Вдома дітям дуже важко пояснити, чому ми не купуємо те і це. Але я оптиміст, через пару місяців все повинно налагодитися, без допомоги із зовні.

РБК-Україна: Чому так відбувається?

Дмитро Шутовський: Тому що всім треба занести 30% "відкату". 45-мільйонна країна не може побудувати лікарню! Тому що немає нікого "з яйцями", щоб прийти сюди і щось зробити. Гнила система. Всі постачальники медобладнання не розуміють, як це буде закупівля без відкатів.

Я три тижні не підписував контракт з міністром, бо сказав, що на зарплату в 12 тисяч гривень я не піду працювати, не буду відповідати за проект вартістю 4 мільярди гривень. І це я тоді ще нічого не знав про проблематику цього проекту. На мене все в міністерстві дивилися, як на дурника. З 11 кандидатів, які хотіли прийти сюди працювати директором (брали участь у конкурсі), за моєю оцінкою мінімум п'ять готові були доплачувати, щоб прийти сюди керувати. Тут же спокуси на кожному кроці.

Зараз до мене ніхто не приходить домовлятися за відкат, оскільки знають, що всі будуть послані. У мене є певні принципи, якими я не поступаюся. Я авторитетно всім заявляю - домовлятися ні про що взагалі. Якщо дізнаюся, що хтось домовляється з моїми підлеглими для того, щоб вони закривали фіктивні акти виконаних робіт, або брали матеріали подорожче, це погано закінчиться для обох сторін.

Я в цій системі зайвий чоловік. Всі дивляться на мене як на "білу ворону". За останні сім місяців зроблено все, щоб я пішов. Рівень проблем, які ми дозволили за цим проектом, просто космос. Ми сотні проблем вирішили для того, щоб відновилася будівництво. Це тільки з боку здається, що тут трохи що робиться.

Візьмемо, приміром, елементарну організацію тендеру, коли у мене немає проектної та кошторисної документації. Та ж нестача інженерних кадрів, коли я сам приймаю рішення інженерних питань. Це ненормально.

РБК-Україна: Скільки зараз співробітників в "Укрмедпроектбуде"?

Дмитро Шутовський: 11 людей в офісі і чоловік п'ять на будівельному майданчику, з них два - нові. Але більшість з них - це апарат державного підприємства. По хорошому, мені необхідно ще п'ять-шість осіб менеджерів інженерів. Вони коштують від 600 до 1200 доларів на місяць регулярно. Де взяти на це гроші?

РБК-Україна: Чому на наступний рік у держбюджеті на будівництво нового корпусу "Охматдиту" закладено 380 мільйонів гривень - сума менша, майже на 4%, ніж у цьому році?

Дмитро Шутовський: 380 мільйонів гривень нам вистачить, щоб закінчити будівельні роботи зовні і доробити блоки першої черги. Я сподіваюся віддати будівництво другої черги на великий тендер якийсь зарубіжної компанії. Друга черга - це відділення пересадки кісткового мозку та операційні хірургії. Цю частину ми плануємо добудувати в 2017-2018 роках.

Але, повторюся, в "Охматдиті" планувати нереально. Наприклад, ми досі не знаємо, скажімо, труби опалення стоять за проектом або не проектом, за чинним будівельним нормам чи ні. Тобто, доводиться ставити під сумнів все, що було побудовано до нас. Якби все це проектувала і будувала якась іноземна компанія, і вона, з якоїсь причини, пішла в одні момент, то питань до їх роботі не було б. Але коли це будував "Укрпрофмед", вибачте, треба перевіряти все. Щоб відповісти на всі ці питання, необхідні висококваліфіковані інженери, які працюють не з 9 до 17, а на бездоганний результат. А ми в жовтні не можемо виплатити зарплату за серпень.

РБК-Україна: Коли будете оголошувати тендер на будівництво за гроші держбюджету 2017 року?

Дмитро Шутовський: Все буде залежати від того, що ми встигнемо зробити з "Ріола-модуль лтд" в цьому році.

РБК-Україна: За 2016 і 2017 роки може бути освоєно близько 800 мільйонів гривень. Всього проект коштує 3,2 мільярда гривень. Коли збираєтеся освоювати іншу суму?

Дмитро Шутовський: Півмільярда вже освоєно за них побудований корпус. Залишається 2,7 мільярда гривень. З них 1,3 мільярда гривень - це будівництво, а 1,4 мільярда гривень - це медобладнання.

Я зараз шукаю кошти для того, щоб серйозно підсилити свою команду. Фізично я сам не можу добудувати "Охматдит". Для того, щоб знайти кошти, необхідно попрацювати рік. Але не "задовільно", а "добре". Поки ми працюємо "задовільно". Нам потрібні акти виконаних робіт по будівництву. Щонайменше 20 мільйонів в місяць, тоді нам буде вистачати на зарплату наявних співробітників і на елементарні адміністративні витрати.

РБК-Україна: Де знайдете гроші?

Дмитро Шутовський: Можна взяти грант. Три рази вже зустрічався з японцями. Але до реальної видачі кредиту/гранту 1,5-2 роки.

РБК-Україна: Які у вас взаємини з головним лікарем "Охматдиту" Юрієм Гладушем?

Дмитро Шутовський: Чудові. Він нам дуже допомагає - підписує клопотання, листи. Крім того, він нам допоміг з підключенням до електрики. Нещодавно нам "Київенерго" створило перешкоду для будівництва. "Укрпрофмед" заборгував "Київенерго" 195 тисяч гривень і не віддає. "Київенерго" відключило на будівництві електрику. Приходить на будівництво новий генпідрядник і звертається до "Київенерго" за підключенням до електрики - ті відмовляють і кажуть, щоб спочатку сплатили борг. "Ріола-модуль лтд" каже, що це не наш обов'язок, але "Київенерго" все одно відмовив. Що робити? У мене на рахунку 100 гривень. В результаті нам "Охматдит" дозволив тимчасово підключитися до їх трансформаторної станції без шкоди лікарні. Ми уклали договір на компенсацію з "Охматдитом". Між іншим "Укрпрофмед" і "Охматдиту" має 300 тисяч гривень за електроенергію.

РБК-Україна: Під час зупинки будівництва приблизно на два роки у 2014-2015 роках вода з даху дійшла до підвалу. Не розглядаєте варіант, щоб закрити цю будову і побудувати новий корпус десь з нуля?

Дмитро Шутовський: Навіщо? Будівля стоїть. Небезпеки, що будівля завалиться - ні. Вода миє "Днерпрогэс" 70 років і нічого з ним не сталося. Проблема може бути на рівні грибів і цвілі, але сучасні антисептики можуть допомогти вирішити цю проблему.

РБК-Україна: Чи правда, що зараз справи з будівництва нового корпусу "Охматдиту" ведуть відразу кілька правоохоронних органів - Генпрокуратура, Нацполіція, СБУ?

Дмитро Шутовський: Так, але я туди не лізу. Мені добудувати лікарню треба. Кількість людей, які займаються минулим в будівництві набагато більше, ніж тих, хто займається її майбутнім.

РБК-Україна: Одне з правопорушень, в якому підозрюють колишнього керівника "Укрмедпроектбуду" Ірину Коваль, і за який вона нещодавно була взята під домашній арешт, полягає в тому, що в кінці минулого року вона перерахувала 78 мільйонів гривень "Укрпрофмеду" за якісь борги. Цього боргу по факту не було?

Дмитро Шутовський: Це борги минулих періодів. Але, тільки згідно з паспортом бюджетної програми з виділених у минулому році коштів на добудову "Охматдиту", не можна було повертати борги за попередні роки. На ділі, "Укрмедпроектбуд" в минулому році не зміг організувати освоєння виділених коштів. Тому, в компанії наприкінці року вирішили розрахуватися за борги. Але за паспортом бюджетної програми цього робити було не можна.

РБК-Україна: Вас ще не викликали на допити, наприклад, у прокуратуру?

Дмитро Шутовський: Ні. Я ще не підписав жодного акту виконаних робіт. Але ходити треба буде. Тому, що дуже багато недоброзичливців. Тим не менш, мені не страшно, я роблю все по Закону і не порушую ні одну з процедур, саме тому наш шлях набагато складніше.

Ми добудуємо Охматдит.