Deutsche Bank підписав мирову угоду з США на 1,4 млрд євро у справі про махінації з іпотекою

Deutsche Bank оголосив про укладення мирової угоди з врегулювання судового спору щодо махінацій з іпотечними цінними паперами напередодні кризи 2007 р., з Федеральним агентством житлового фінансування США (FHFA). В рамках угоди Deutsche Bank зобов'язується виплатити 1,4 млрд євро, повідомляється в офіційній заяві банку. Раніше деталі мирової угоди були невідомі.

FHFA пред'являла претензії 17 фінансовим організаціям, включаючи Deutsche Bank. Для Deutsche Bank, це розгляд стало найбільшим судовою справою, пов'язаних з іпотечними деривативами.

"Сьогоднішня мирова угода позначає черговий крок у наших спробах врегулювати всі судові справи нашого банку, і ми маємо намір добитися ще більшого прогресу в цьому питанні протягом 2014 р.", - прокоментували цю новину члени керуючої ради Deutsche Bank Юрген Фичен і Аншуман Джейн. Вони також додали: "Ми залишили іпотечний бізнес, який призвів до виникнення цих позовів, і поліпшили контроль за всіма операціями банку".

В рамках "Стратегії 2015+" Deutsche Bank планує інвестувати 1 млрд євро в розвиток своїх контролюючих органів. Повідомляється, що виплати за мировою угодою будуть здійснені з вже наявних резервів банку, спеціально передбачених для врегулювання спорів. Ніякі додаткові ресурси для цього задіяні не будуть.

Deutsche Bank ставилося в провину те, що в період з 2005 по 2007 рр.., він, як і інші банки, продавав іпотечні цінні папери найбільшим американським іпотечним агентствам Fannie Mae і Freddie Mac, не надаючи при цьому адекватну інформацію про ризикованість цих активів, зокрема, про те, що ці кредити вже перебували під загрозою неповернення. Згідно з підписаною угодою, Deutsche Bank звільняється від обов'язку проводити зворотний викуп "поганих" іпотечних позик, проданих напередодні кризи іпотечним агентствам.

Продаж переоцінених іпотечних цінних паперів вважається однією з головних причин банківської кризи 2007 р. Агентства Fannie Mae і Freddie Mac були націоналізовані в 2008 р. На їх порятунок було витрачено 187,5 млрд дол. У липні ц.р. з'явилася інформація про те, що сенат конгресу США обговорює пропозицію про їх закриття протягом найближчих п'яти років, щоб скоротити навантаження на американський бюджет.