Депутати Броварів вирішили переділити будівельний ринок, - ПАРМС

Депутати Броварів вирішили переділити будівельний ринок, - ПАРМС Фото: Бровари

Спроба кількох депутатів Броварської міськради Київської області заблокувати роботу місцевого забудовника може мати політичний і корупційний підтекст. Таку думку висловив директор департаменту інформації Політичної партії місцевого самоврядування (ПАРМС) Дмитро Бровкін.

За даними Бровкіна, кілька десятків громадян під керівництвом кількох депутатів Броварської міськради влаштували безлади біля будмайданчика на перетині вулиць Василя Симоненка і В'ячеслава Чорновола, протестуючи проти розширення житлового комплексу "Зелений квартал". Приводом для початку заворушень стала установка забудовником паркану, а також намір частково знести існуючі зелені насадження вздовж вулиці Симоненка, замість яких, будівельна компанія планує висадити нові дерева.

Незважаючи на зовні респектабельний характер акції, експерти рекомендують розібратися в причинах і вбачають за активністю місцевих політиків спробу переділу будівельного ринку.

"Такого роду історії звичні для Києва і області. Але, як правило, спекулюючи на легковірності місцевих жителів, їх ініціатори фактично займаються шантажем будівельників. У свій час голова Шевченківської райдержадмінстрації навіть узаконив рішенням місцевої ради хабарі з компаній-забудовників за врегулювання проблеми ймовірних протистоянь з місцевими жителями. На мою думку, проблемна ситуація з відомим найбільшим броварським забудовником "Альянс Новобуд", швидше за все, ініційована певними депутатами далеко не випадково", - говорить директор департаменту інформації Політичної партії місцевого самоврядування Дмитро Бровкін.

Бровкін допускає, що "ініціатори спроби роздути черговий будівельний скандал можуть переслідувати особисті цілі - як політичні, так і суто комерційні".

"По-перше, багато політичних сил, особливо ті, представники яких мають мандати в місцевих органах влади, вже почали активно готуватися до дострокових парламентських виборів. І для цього, депутатам треба демонструвати якусь активну діяльність щодо захисту інтересів людей. Протистояння із забудовником – більш ніж вдале, а головне – обкатана політична технологія. По-друге, як правило, в подібних ситуаціях, ініціатори протистоянь з депутатським мандатом переслідують і суто кишенькові інтереси", - зазначив він.

Бровкін припустив, що, "користуючись хаосом і безладом в законодавчому полі, певні депутати Броварської ради отримали хабарі від інших забудовників, який претендують увійти і утвердитися на будівельному ринку Броварів, який в останні кілька років більш ніж активно розвивається".

"Якщо державні правоохоронні та контролюючі інстанції закриють на дану ситуацію очі, найближчим часом Бровари потонуть у будівельних протистояннях. Від цього постраждають тисячі сімей, які чекають на нове житло, місцевий бюджет, який не отримає мільйони гривень через побоювання інвесторів вкладати гроші в будівельний ринок міста. А нові, наближені до депутатів забудовники, почнуть творити справжній бєспрєдєл, вирубуючи не тільки дерева і чагарники, але і зносячи дитячі майданчики, забудовуючи прибудинкові території закладами питтєво-розважального характеру і так далі", - резюмував директор департаменту інформації політичної партії місцевого самоврядування.