Чехія хоче отримати київський "Замок барона" в рахунок погашення українського боргу

Чехія хоче отримати київський "Замок барона" в рахунок погашення державного боргу СРСР, зафіксованого в Ямбурзькій угоді між СРСР і Чехословаччиною від 1985 року. Про це заявив під час переговорів з Президентом України Президент Чехії Мілош Земан.

Чехія хоче отримати київський "Замок барона" в рахунок погашення державного боргу СРСР, зафіксованого в Ямбурзькій угоді між СРСР і Чехословаччиною від 1985 року. Про це заявив під час переговорів з Президентом України Президент Чехії Мілош Земан, передає "Комерсант-Україна".

"Посольство Чехії в Україні зараз орендує будівлю. Ми були б дуже раді купити колишню будівлю, в якій в 1918 р. перебував перший президент Чехословаччини Томаш Масарик і засідала національна рада. Цим ми б частково вирішили проблему ямбургської заборгованості", - сказав Земан.

Повідомляється, що мова йде про столичний будинок кінця XIX століття за адресою Ярославів Вал, 1, відомий як "Замок барона".

Відзначається, що оператором погашення заборгованості з української сторони визначено НАК "Нафтогаз України", і до торгівлі нерухомістю дана компанія відношення не має. Складність становить і те, що "Замок барона" не належить державі. Всі квартири в будинку площею 1,6 тис. кв. м викупив бізнесмен Олександр Лойфенфельд.
Повідомляється, що натомість Мілош Земан пообіцяв Януковичу підтримати підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом навіть без звільнення екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко.

Держборг, який хоче отримати Чехія, накопичений у ході будівництва української газотранспортної системи, в якому брали участь чехословацькі підприємства. Україна є правонаступницею частини боргу. Київ офіційно визнає заборгованість, але не поспішає її компенсувати. У 1997 р. сторони домовилися, що Україна поставить в Чехію 1,25 млрд куб. м газу в рахунок погашення боргу, але з тих пір вартість газу багаторазово зросла, і тепер така схема навіть не обговорюється.