Британські власники довели київський ТРЦ "Глобус" до критичного стану, - директор ТРЦ

Знаменитий торгово-розважальний центр ( ТРЦ) «Глобус» на Майдані в центрі Києва знаходиться в критичному стані з вини британських власників - компанії «London&Regional Properties Limited» Іана Черча. Відповідний відкритий лист поширила директор «Глобуса» Олена Морріс.

«Я неодноразово доводила до відома Черча про проблеми гідроізоляції, систем каналізації, про те, що зовнішні стіни підмито і майже зруйновані підземними водами, частина магазинів постійно заливає вода. Через постійну вогкості на стінах і стелях приміщень з'явився гриб Аспергилл (Aspergillus) - так звана «чорна цвіль», яка викликає захворювання людей і тварин: аспергильоз, бронхіальну астму, кандидоз, алергічний риніт», - сказано в листі.

За словами Морріс, власники «Глобуса» ігнорували правила безпеки - не було догляду за опорними конструкціями, перевірки стану несучих стін, не зроблено правильний відвід дощових і підземних вод тощо.

«З моменту придбання ТРЦ компанією «London&Regional Properties Limited» по сьогоднішній день виділялася лише невелика сума на місяць, якої вистачало хіба що на косметичний усунення видимих ушкоджень. Всі інші гроші Іан Черч перекладав англійською власникам. Порахуйте! При щомісячному доході в 2 млн дол. не було проведено жодного капітального ремонту. При цьому на всі мої вимоги Черч відповідав, що грошей немає», - зазначила керівник «Глобуса».

Морріс додала, що погіршується стан комплексу не влаштовує орендарів торгових площ , які, до того ж, звертають увагу на постійно зростаючі ставки . Проте англійські власники продовжували ігнорувати всі зауваження .

Незабаром діяльність «London&Regional Properties Limited» в Україні стала супроводжуватися дивними вбивствами і замахами на топ-менеджерів фірми, не згодних з положенням справ. Постраждала і сама директор «Глобуса» - у вересні 2010 р. їй плеснули в обличчя сірчаною кислотою прямо в офісі. Сам Черч терміново покинув межі України разом з родиною.

Нещодавно Олена Морріс дізналася, що підписано указ про її звільнення. Однак указ їй вдалося успішно оскаржити в суді як незаконний. Незважаючи на рішення суду, Морріс не допускає на робоче місце охорона, найнята британськими власниками, що прагнуть посадити в крісло директора покірну маріонетку .

Морріс вважає, що Президент Віктор Янукович та голова Київської міськдержадміністрації Олександр Попов повинні втрутитися в ситуацію.

«За довгий час роботи в ТРЦ «Глобус» у мене склалися теплі, доброзичливі відносини з співробітниками та орендарями ТРЦ «Глобус». Мені боляче дивитися в яких умовах вони працюють, як часто хворіють. Мені соромно дивитися співробітникам і орендарям в очі і постійно приносити вибачення за огидне технічний стан торговельного центру і ставлення до людей англійських інвесторів. Я хочу заявити, що Україна не колонія Британії, а українці не раби на плантаціях», - написала Морріс.

Вона також повідомила , що 1 жовтня в «Глобусі» на Майдані відбудеться спеціальна екскурсія для журналістів. «Приходьте у вівторок, 1 жовтня, до 9:00 години ранку в ТРЦ «Глобус» , і ви побачите той стан, до якого довели торговий центр іноземні власники . Вперше за час існування центру Вам буде забезпечений безперешкодний доступ до службових зон, проведена відповідна екскурсія, і ви переконаєтеся в правдивості моїх слів», - закликала Олена Морріс.