Безвізовий режим України з ЄС: у Польщі очікують збільшення числа українських туристів

Безвізовий режим України з ЄС: у Польщі очікують збільшення числа українських туристів Фото: безвізовий режим (twitter.com-UkrZaKordonom)

Це збільшення складе приблизно 10-15%

Командувач прикордонним переходом в ґміні Долгобичув Маріуш Кульчинський заявив, що збільшення числа українських туристів у зв’язку з запровадженням безвізового режиму України з Європейським союзом складе приблизно 10-15%, передає "Польське радіо".

За його словами, потенційне збільшення туристів не лякає польську сторону.

"Ми готові, і в разі необхідності задіємо додаткові смуги переходу кордону", - підкреслив Кульчинський.

При цьому речник Державної прикордонної служби Польщі у Львівській області Володимир Шеремет прогнозує зростання числа "безвізових" туристів на рівні 30% на початку цього тижня. У найближчі місяці, за його словами, настане стабілізація, а зростання складе 10-20%.

Також зазначається, що у перші вихідні безвізового режиму ситуація на польсько-українському кордоні була спокійною, а черги на деяких прикордонних переходах були навіть меншими, ніж зазвичай.

Наголошується, що можливістю безвізового в’їзду, що була впроваджена у ніч з суботи на неділю (11 червня), скористалися тільки приблизно 4% тих, хто подорожував до ЄС. Більшість тих, хто в'їжджає в ЄС, має візи, зокрема ті, що дозволяють працювати на території країн європейської спільноти.

Нагадаємо, раніше у Польщі не очікували ажіотажу від українських громадян на кордоні після 11 червня, коли вступить в силу безвізовий режим України з ЄС.