Активісти пікетували посольство Великобританії проти дій британських власників ТРЦ "Глобус"

Сьогодні активісти громадської організації "Європейська країна" провели пікет біля першого сучасного торгового центру в Україні - "Глобуса", який, на їхню думку, зараз опинився під загрозою руйнування через дії британських власників цього бізнесу і несе небезпеку для киян і гостей столиці.

За словами директора ТРЦ Олени Морріс, "Глобус" для дотримання правил безпеки потребує постійного і належному обслуговуванні комунікацій. Магазин знаходиться під землею, і опорних конструкцій, несучих стін потрібен догляд, в працюючому стані повинні підтримуватися системи відведення дощових і підземних вод.

"При цьому з моменту придбання торгового центру британська компанія фірма London & RegionalPropertiesLimited заощаджує на цих видатках, виділяючи близько 60 тис. грн на місяць на косметичний ремонт. У результаті будівлі, фактично, загрожує техногенна катастрофа. Зараз належним чином не працюють всі комунікації на об'єкті, зовнішні стіни підмиті, практично зруйновані підземними водами, частина магазинів постійно заливає вода. В результаті цього з'явилася так звана «чорна цвіль», яка викликає захворювання людей і тварин - аспергилез, бронхіальну астму, кандидоз, алергічний риніт та ін Тим не менш, власники "Глобуса" щомісяця заробляють 2 млн дол. і просто виводять гроші за кордон, в обхід українського податкового законодавства та вимог безпеки українських клієнтів магазину", - йдеться в повідомленні.

Озвучивши свої вимоги під ТРЦ "Глобус" пікетники перемістилися під будівлю посольства Великобританії, яким британські бізнесмени прикриваються вже не перший раз. Активісти заявили про те, що діяльність цієї компанії повинна бути взагалі припинена в Україні і висунули цілий список допущених нею порушень. Послу Великобританії передано звернення, де компанія названа кримінальної структурою. Активісти вимагають змусити фірму виконати українські закони, сплатити податки і вкласти гроші в ремонт "Глобуса", а також зупинити виведення тіньових грошей в Лондон.